| Mrrrrrrrrrrr a întrebat:

FUNDA!
Am o prietena, sau cel putin aveam care s-a schimbat enorm de mult in urma unei relatii. In urma cu doi ani a inceput o relatie cu un baiat mai mare ca ea, dar pots a spun ca o iubea enorm de mult, chiar a plans pentru ea, insa ea nu a vazut cat o iubeste si era foarte rece cu el asa ca el a hotarat sa rupa relatia, doi ani au fost impreuna. Iar dupa un timp s-a cuplat cu un prieten de al lui, un nereusit chiar, acesta este mai smecheras sau asa se crede, unul din acela cu fite si tot tacamul pana la cocalar, iar el incet incet a inceput sa o manipuleze, a facut-o exact ca el, cu mine numai vorbeste, nu ca ne-am fi certat sau ceva de genul, dar pur si simplu s-a racit fata de mine, numai vorbea cu mine si asa am ajuns sa ne facem ca nu ne cunoastem, sta numai cu o fata la fel de cocalara ca si iubitul ei, si pot sa spun ca are o influenta negativa asupra ei, deoarece ea nu invata si o trage dupa ea, este tiganca, nu ca as avea ceva cu tigantii dar are un anturaj "murdar". Mama ei nu cred ca stie situatia ei de la scoala, si situatia sociala.
Iar in urma cu 3 zile, am avut niste probleme si am fost la spital, iar eu am un telefon cu touch screen si din greseala l-am bagat in buzunar fara sa-l mai si blochez, si s-a apelat la ea, iar ea i-a zis prietenului ei care s-a luat de mine ca o sun sa rad de ea, eu i-am zis ca din greseala iar el a zis imposibil straight face. Crede ca am ceva cu ea, a devenit chiar o insuportabila, da totusi mai este inca prietena mea... daca pot spune asa, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| mdany a răspuns:

Buna.Deci faina povestea ta.crying. Dar din cate am inteles ca a devenit "cocalara" nu ai ce sa ii mai faci. O persoana de tip "cocalar" ala tot cocalar va ramane pana se maturizeaza complet.In sensul ca isi intemeiaza o familie, etc.Deci imposibil. Iar asta insemna ca toate persoanele in care avea incredere nu mai sunt la fel pentru ea, fiind in RANG mai inalt, ca cei care sunt mai cu picioarele pe pamant.Acuma insa daca si pretenu ei ii tot asa ca ea, pai ce sa-i faci omule.Ala daca ii si mai mare ca tine, si acu na sti cum is smekerile astea.Hai ca is mare si tare. Oricum nu prea mai este prietena ta, daca pe drum nu iti zice nici "daten...". Acesta este un sfarsit de prietenie, la fel fiind un sfarsit al unei telenovele intre 2 indragostiti.happy Insa nu prea ai ce face pentru ca daca zici ca din greseala s-a apelat nr. ei si ala repede sa se dea rotund...Nai ce ii face.Incearca cu alta "necocalara" Cum crezi.
O zi buna.

4 răspunsuri:
| Magda267 a răspuns:

Buna! sfatul meu este sa ai o discutie serioasa cu ea intre patru ochi, astfel ii poti spune cea ce te doare.Incearca sa comunici cu ea, sa o faci sa isi dea seama ca nu face bine. Uite invit-o la tine. Spune-i ca ai nevoie de ea, sa te ajute cu ceva.Astfel vei ocazia sa vorbesti cu ea.Bafta! sper sa va rezolvati problemele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa stai de vorba cu ea tet-a-tet, ca sa-i bagi mintile la cap demonstreazai cat de rau a degradat, dar ai grija nu vb in mod brut sau vulgar v-a crede ca esti contra ei, dupa cum am inteles ai spus ca nu prea invata, ai putea sa faci un pas bun si s-o ajuti la teme ca sa recapete increderea in tine, stiu ca e greu lucru asta... dar am avut si eu de afacere cu asa ceva, am fost bun cu prietena si m-am purtat ca un prieten adevarat, peste un timp singura a realizat cine ii vrea binele.Iti propun nu mai mult decat sa fii cat mai bun cu prietena -fosta sau pe care crezi ca inca nu ai pierdut-o, incepe cat mai devreme caci cu cat mai mult timp trece cu atit mai mult ea se adinceshte in lumea lui-a cocalarului ala vorba ceea 'prelucreaza metelul cat e cald, odata ce se raceshte sarutal intr-un loc)'... sper sa-ti fie de folos sfaturile mele
...succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa spusele tale.prietenul ala "smecheras" e problema. a dus-o intr-un anturaj "murdar"... daca iti era prietena iti vorbea...imi pare rau ca iti spun asa dar nu cred ca mai insemni ceva pentru ea. a uitat clipele frumoase pe care le-ati petrecut.incearca sa interactionezi cu ea.sa ii explici unele lucruri.si te poti alia cu fostul ei prieten.cu motivul bine intemeiat de o aduce cu picioarele pe pamant.acum cat se mai poate. sper ca ti-am fost de ajutor big grin :*

| reeee a răspuns:

Pai ar trebui sa o intrebi de ce face asa cu tine.si ca tu o credeai prietena...vezi si tu cum faci sa afli ce are cu tine (daca are ceva)
. in rest.baftahappy