| duduloi a întrebat:

FUNDA! As vrea sa stiu cum se spune in franceza : eu sunt din Bucuresti... je suis en Bucarest... sau cum? As vrea daca se poate sa imi spuna asta cineva care stie franceza si nu vreau google translate sau alte prostii din acestea pentru ca nu sunt bune sad

5 răspunsuri:
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Je suis à Bucarest asa se scrie

| allyssa a răspuns:

Je suis en Bucarest inseamna "eu sunt in bucuresti". eu sunt din Bucuresti se spune:je suis de Bucarest sau poti spune J`habite a Bucarest(locuiesc la Bucuresti)

| NPA a răspuns:

J'habite en Bucarest big grin

| ronin33dan a răspuns:

Cel mai bine te bagi aici si scrii in ce limba vrei...http://translate.google.com/ funditaaa...

| Dee_8113 a răspuns:

Poti spune : J`habite a Bucarest!
Sper ca te-am ajutat
:*