| Grove1234567890 a întrebat:

Funda! Cand s-a format trupa One Direction? (zi/luna/an).

Răspuns Câştigător
| Biankka a răspuns:

Eu stiu ca s-au infiintat pe 23.07. 2010!
Funda?

5 răspunsuri:
| weareinfinite a răspuns:

| raluca0306 a răspuns:

S-a format la emisiunea x factor.

| amelicika a răspuns:

One Direction este o trupă britanică care a luat ființă în 2010, când Harry Styles, Zayn Malik, Louis Tomlinson, Niall Horan și Liam Payne au participat individual la concursul X Factor Marea Britanie.Cuprins [ascunde]
1 Cariera
2 Membri
2.1 Harry Styles
2.2 Zayn Malik
2.3 Louis Tomlinson
2.4 Niall Horan
2.5 Liam Payne
3 Premii și nominalizări
4 Legături externe

Cariera

Primul lor single "What makes you beautiful" a fost lansat în august 2011, este foarte apreciat de critici și face ravagii în întreaga lume. Albumul de debut se numește "Up all night" și a devenit cel rapid vândut album de debut al anului 2011 (138.631 de copii în prima săptămână).

După ce au cucerit piața britanică, băieții de la One Direction au cucerit-o și pe cea americană, urmând ca pe 3 decembrie 2012 să susțină un concert la Madison Square Garden, concert pentru care într-un singur minut s-au vândut nu mai puțin de 20.000 de bilete.

În prezent, cei de la One Direction sunt ocupați cu turneul,, Up all night, iar când au timp liber intră și în studio, unde înregistrează piesele de pe cel de-al doilea album.

In urma cu cateva zile, a fost lansat prima melodie de pe cel de-al doilea album al baietilor numit Take Me Home, Live While We're Young, iar acum lucreaza la cea de-a doua melodie de pe album.

| AlleAlli1398 a răspuns:

Trupa Britanica One Direction s-a format pe 23 iulie 2010 la ora 8:22 pm. Daca mai ai nevoie de informatii despre ei intraba-ma.