| JasminJ a întrebat:

FUNDA! care sunt cele mai bune locuri de munca in new york si sa fie si binisor platite?

Răspuns Câştigător
| Omerta47 a răspuns:

N-ai treaba. In primul rand cu viza, trebuie sa ai un sponsor acolo iar locurile sunt greu de gasit mai ales intr-un oras aglomerat ca New York in special daca nu ai o facultate terminata. Si ma bucur ca YONTU vrea sa stea in jegul asta de tara, presupun ca nu vrea sa se mute doar pentru o slujba ci si pentru o viata mult mai fericita. Oricum, nu incerc sa te descurajez, insa chiar e greu daca nu ai pe cineva acolo. Daca chiar te intereseaza, cauta pe google "usa immigration" si te poti informa acolo. Oricum, pentru o viza de munca trebuie sa ai un loc de munca valabil acolo, caz in care ei ar fi sponsorii tai. Nu poti sa iti iei o viza si sa ajungi acolo sa umblii pe strazi sau sa lucrezi la Mc.

2 răspunsuri:
| YONTU a răspuns:

Salut! happy
Da' ce, in Romania nu sunt locuri bune de munca! Tu trebuie sa meri neaparat pana In NY pentru un loc de munca?
In locul tau m-as gandi de 2 ori!

| JasminJ explică (pentru YONTU):

Da stiu ca sunt si aici dar eu vreau sa stau acolo cel putin pentru o vreme.
m-am gandit de mai multe ori si stiu ca asta vreau.