| Popescu_Roxana_1990 a întrebat:

Funda cum sa ii dau de inteles unui baiat ca il plac.suntem pr de familie si imi e oarecum jena dar am vazut ca parintii lui ma plac. el se comporta foarte frumos cu mine iar cand stam undeva se uita subtil la mine.in fine pur si simplu cred eu ca imi acorda atentie. poate ma place si el? FUNDAA happy

3 răspunsuri:
| alexmarian08 a răspuns:

Da te poate placea si el. incearca si acordai mai multa atentie si mai ales cand sunteti singuri..incercati si comunicati mai mult unul cu altul. daca el nu iti zice nimic spune-i direct cand sunteti amandoi orice raspuns ar da pe tine nu te dezavantajeaza cu nimic ai incredere. sper ca ti-am fost de ajutor

| Dariusuu a răspuns:

Prin fapte şi gesturi.

Dacă vezi că nu reacţionează nici cum e timpul să-i da-i pace.

Vezi reacţia lui.happy

| guiwenneth a răspuns:

In primul rand fa un salt si renunta la jena.Crede-ma stiu cum te simti si jena e cel mai nesuferit sentiment. daca pot spune asa big grinai doua modalitati:
1) fi mai deschisa, mai receptiva, incearca sa pari nepasatoare, sa-i dai de inteles ca nu te deranjeaza chestiile acestea si atunci poate face el primul pas.Deasemenea mai poti face cateva glume, uite-te si tu subtil la el si evita cat poti de mult momentele jenante schimband subiectul sau razand sa mai destinzi aerul incarcat.
2) o metoda mai prosteasca dar cu efect ar fi sarutul pe nepregatite.Saruta-l pe nepregatite chiar si cand tu nu vrei sau nu poti sa faci asta in acel moment (doar nu se termina lumea doamne) si apoi ii vezi reactiile. Poate se indragosteste mai mult de tine sau chiar daca totul ti s-a parut o aluzie o sa se indragosteasca pe urma. Daca cumva se scuza si zice ca nu te priveste in felul acesta ii spui ca nu e nimic zambitoare si ca a fost reactie de moment pentru(si aici bagi tu ceva, o intamplare)happy
sper ca te-am ajutat :*