| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Cum sa imi fac un iubit? Arat ok..nu e asta problema. Sunt subtirica, am forme. Dar nu stiu cum sa abordez situatia. Nu am Facebook sau insta si nu o sa imi fac. Cu colegii de clasa CLAR nu ca ne cunoadtem de 8 ani si ar fi ciudat. Nu am o viata sociala foarte,, activa,, dar nu stiu unde as putea sa imi fac

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Schimba-ti atat comportamentul in societate, cat mai ales/in primul rand conceptiile despre viata care ar trebui sa aiba un grad mult mai ''apropiat'' de stadiul maturizarii tale. big grin

| anamaria82726 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Deci sfatul tau este sa nu fiu eu insumi mda mersi de sfat

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anamaria82726):

Fiindca OMUL este o fiinta rationala si dispune de logica, in situatii dificile, incerte, se motiveaza mereu si incearca/face tot posibilul sa se adapteze circumtantial/conjunctural. Parerea mea.

| OldSoul a răspuns:

Daca ai spus ca te cunosti cu colegii de clasa de 8 ani, asta ar insemna ca probabil esti in clasa a8-a, iar daca presupunerea mea e corecta, iti recomand sa ai rabdare pana in liceu, acolo vei intalni mai multi baieti, plus ca in acel caz veti avea un lucru in comun, liceul, va fi mult mai usor sa va vedeti spre deosebire daca ti-ai face acum un iubit din clasa ta sau din alta clasa, e posibil ca el sa mearga la alt liceu, si asa distanta va putea fi o problema.

| Maftei_Marius_2000 a răspuns:

Pai este usor, acum depinde de cine iti place! Cel mai mult daca iti place de cineva incearca sa discuti cu el mai des, sa iesiti la o plimbare si chestii din astea. Sau daca esti mai curajoasa te duci direct la el si ii zici direct!