| nOame000 a întrebat:

Funda funda funda m-am saturat de scoala deja 10 elevi nu mai vin de azi adica nu facem nimic decat sa stam si sa ne uitam unii la altii nu pot sa chiulesc pentru ca imi pune absenta e plictisitor sa stai in clasa sunt 27 de grade fara ventilator si e ff cald nu poti rezista si dna nu ne lasa cu evantai e plictisitor sa stai in clasa cand e f cald si nu faci nimic decat scrii si te uiti la altii. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| AshuraElric a răspuns:

Noi venim atat de dornici de a invata ceva nou si nu ni se preda nimic.(d'ohhee hee ).O parte din clasa chiuleste, ori sunt bolnavi ori se ratacesc pe drum, noi stam si frecam menta.
Adevatul este ca in zona unde locuiesc eu este mai mereu racoare, tot drumul esti pe puctul de a lesina din cauza caldurii apoi intri in clasa si dai iar de racoare. Oricum noi venim, stam cam doua- trei ore si "chiulim" (ne plangem pe la profesori ca stam degeaba, ca suntem putini bla bla bla)si ne luam liber pentru tot restul zilei.
Nu ai prea multe de facut in clasa, si cum afara nu poti iesi...este destul de dificil, dar poate gasiti ceva de facut (va jucati ceva), sau gasiti un subiect mai interesant pe care sa-l dezbateti, sau pur si simplu puneti capul pe banca si dormiti...nu ai chef de nimic atunci cand curg apele de pe tine.

1 răspuns:
| ramonika125 a răspuns:

Asta e si la mine la scola, eu de oricei joc x si o, lapte gros, fac poze cu coegii, joc carti, ma joc pe telefon, in nici un caz nu am chef de scoala. pup funda?