| Digital112 a întrebat:

Ne'a zis diriga ca daca nu venim in saptamana altfel pune absente, noi nu facem nimic ( a zis diriga ca suntem rai si stam in clasa toata ziua si chiar asa a fost mereu)
Eu nu am fost si nici nu ma duc (se duc vreo 3 elevi de la mine di clasa in fiecare zi)
Chiar se pun absente? ca e cel mai urat lucru sa te duci la scoala si sa stai degeaba?
ps. sunt a 11-a

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai fost tu la școală și chiar nu ai făcut nimic?
Pa, pa.

| Digital112 explică (pentru Legiuitoarea):

Vine un profesor de alta materie si zice '' hai ca eu am treaba, stati cuminti''

| Andreea114820 a răspuns:

Se pun absente, este o rubrica in catalog separata pentru asta.

| Digital112 explică:

Hai ca stau acasa toata saptama, daca iau absente ca urmaresc cu vot rau toata viata laughing

| dannyel86 a răspuns:

Nelamurirea asta o au multi, dar eu am auzit ca se pun absente. Mi-a spus-o un cadru didactic, dar probabil ca situatia difera de la profesor la profesor. Ce inseamna o saptamana? Foarte putin! Daca numai trei elevi din clasa frecventeaza "Scoala altfel", e greu de crezut ca toti ceilalti vor primi absente. Dar nu e exclus, caci, din ce spui tu, diriginta are ceva cu voi. Daca nu pune absente, se poate considera ca a stat si ea acasa, deci pentru ea absentele sunt o justificare ca si-a dat interesul pentru activitatile din saptamana actuala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Şi poţi fi sigur de asta. Ţi-o spune unul care n-a participat la "Şcoala altfel" nici anul trecut.

| Sefu24 a răspuns:

Nu se pun absente este doar o scuza sa vii la scoalatongue