| JoAnne9 a întrebat:

Funda! Maine ma duc sa imi fac suvite.Am parul saten inchis si nu stiu daca sa imi fac o singura suvita,atunci sa fie subtire sau groasa.Ce culoare verde,albastru,turcoaz,roz, mov? Sau sa imi fac mai multe? Groase sau subtiri? Am de ales din aceleasi culori.Si am de gand sa ma si tund.Acum il am filat si vreau sa mi l egalez si sa imi fac breton, pana la na care sa il dau pe o parte.Am fata ovala.Va rog raspundeti mi repede. FUNDA!

4 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Eu am parul tot saten inchis si am o suvita groasa roscata, nu mi-ar fi stat bine cu mai multe suvite.

Eu zic sa iti faci tot una singura, de preferat mov sau verde, da bine pe parul de culoare inchisa. Roz si turcoaz nu prea merge. Daca iti faci breton iti poti face si o suvita intr-o parte a bretonului, de preferat cu partea suvitei groase, dar mai subtire.

Multa bafta!

| JoAnne9 explică (pentru whatevernvm):

Mersi de raspuns.Ti as da funda insa astept si alte pareri.

| ioanaandra a răspuns:

Incearca sa plasezi suvita(fa-ti una singura groasa cam de doua degete, maxim) langa coltul fetei, chiar dupa ce se termina bretonul. In legatura cu culoarea suvitei, depinde de cat de mult vrei sa iesi in evidenta: pentru un look mai cuminte, poti alege dintre albastru sau mov, iar pentru a iesi in evidenta fa-o turcoaz(daca ai ochii albastrii sau verzi va arata superb), verde smarald sau roz, dar sa fie inchis. Depinde doar de ce vrei tu. Sunt sigura ca vei arata super!

| JoAnne9 explică (pentru ioanaandra):

Acum mi am dat seama ca ar trebui mai multr pentru a arata echilibrat.