| Liceanul a întrebat:

Funda! Merg in clasa a 9-a si am doua intrebari:
1.Cum sa fac o impresie buna la balul bobocilor? Ca daca fac o impresie buna, pot ajunge popular. big grin.Cam ce ar trebui sa fac acolo? Stiu ca trebuie sa dansez cu niste miscari grozave si sa dansez doar cand mai e cineva in ring (va rog,fara raspunsuri gen "dansezi cat poti").Dar as vrea sa-mi sugerati,va rog,ce ar mai trebui sa fac,fiindca n-am idei.
P.S:Va rog,fara misto, sa-mi dati o idee in legatura cu ce-am cerut anterior.
2.Cum sa devin cool,dar fara sa fiu smecher,fara sa fumez, fara sa consum droguri si alcool? As dori acest lucru ca sa fiu mai tare si sa primesc mai multa atentie de la cei din jur.

11 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Buna.
Bafta in primul an de liceu, sper sa te acomodezi repede, este o perioada noua si frumoasa din viata fiecaruia.:*
1.Din pacate,a fi popular in zilele noastre inseamna multe like-uri,multe fite,multi bani,multi "prieteni". Fii tu insati, vorbeste cu toti, nu umbla cu barfa, fii sociabil, deschis.Nu trebuie sa faci nimic special, cine te place, te place asa cum esti.
2.Nu trebuie sa fii cool,pentru ca a fii cool este exact ce ai descris tu:fite,bani,droguri, fumat etc. Fii tu insati! Nu intra in rolul altcuiva, pentru a fi "cool", fii doar tu, asa este cel mai bine.

| maria999 a răspuns:

Trebuie sa fi tu nu trebuie sa pari ceea ce nu esti.

| Liceanul explică (pentru maria999):

Nu-mi spune asta, ca oricum nu te cred.Nu ascult analfabetii.
"Trebuie sa fi tu nu trebuie sa pari ceea ce nu esti."-Invata romana copilo, ca tu nu stii nici de virgula, nici de punct.

| MariusSB a răspuns:

Salutare

1*.Welcome to Hell

Deci:

1.Sa ai un caracter puternic si sa nu lasi pe nimeni sa se ia de tine deoarece vor ajunge sa isi bata joc de tine.(Prima impresie conteaza.Cum esti vazul de "boboc" asa vei fi vazut pana in a 12)
2.Trebuie sa fii sociabil cu toata lumea!
3.Fii prientenos cu toata lumea, inclusiv cu cei pe care nu ii suporti( pune-te bine cu... pana treci podul, sau, in cazul tau, pana dai bacul.
4. Disteaza-te!

App.Balul e prin Noiembrie!

P.S. Cu fumatul si drogurile nu o sa ai probleme.dar cu "bautura"(suna urat,mai bine zis, iesirile cu prietenii) vei vedea ca va fi un deliciu:-D, Un paharel de vodka cu persoana potrivita te va face un prieten coolwinking!
Multa bafta in iad!

| neutrino a răspuns:

1. Incearca sa faci in asa fel incat sa nu fii penibil.
2. Nu poti fi cool, fara a face ceea ce ai spus.
3. (Optional) Interesul fata de persoana ta va creste direct proportional cu valoarea ta, cu personalitatea ta.

| Liceanul explică (pentru neutrino):

Tu te auzi!? Cica "nu poti fi cool daca nu fumezi nu bei si nu te droghezi". Daca-i asa, atunci, ca sa fii cool nu trebuie decat sa fii un betiv drogat care fumeaza, nu? Cam asa judeci tu. (si nu judeci ca lumea)

| Liceanul explică (pentru neutrino):

Multumesc,totusi pentru cele spuse la numarul 1.

| rotaru98 a răspuns:

Ca sa faci impresie buna ar trebui sa iti faci un machiaj foarte simplu dar sa iasa in evidenta si cele mai frumoase coafuri sunt cele impletite -https://www.google.co.uk/......ps?/search
Si alege o rochie la moda acum care te prinde - https://www.google.co.uk/......ps?/search

Si ca sa fii cool ar trebui sa te imprietenesti cu cineva popular sau bogat din scoala. Si nu uita nu te lasa calcat in picioare de nimeni si demostreazale ca ai un caracter puternic

| MariusSB a răspuns (pentru rotaru98):

Cred ca este baiat happy

| Liceanul explică (pentru rotaru98):

Sunt baiat.

| Amanda9 a răspuns:

Eu as face in locul tau la a doua intrebare...Intreabo pe cea mai fumoasa fata daca vrea sa danseze cu tine! Daca da danseaza cu ea si nu te face flacau.Si vei fi popular!
La raspunsul unu sa faci un concurs cu un baiat si incearcasa castigi is gata.
Funa?