| Mariajujijo95 a întrebat:

Funda pentru cel mai bun raspuns! Buna TPU! Am 11 ani jumatate si 1.45 inaltime.As vrea sa port papuci cu toc caci fetele de la mine din clasa au toate peste 1.46 si vreau sa fiu si eu mai inalta! M-am gandit sa imi iau cu talpa ortopedica de maxim 5 centimetri! Mama mea este impotriva si zice ca de la 14 ani pot sa imi iau cu maxim 6 centimetri ca dupa imi deformez coloana! Ce sa fac? Cum pot sa devin mai inalta? Sau de la ce varsta e bine sa port tocuri?

Răspuns Câştigător
| Lariiiiiiii a răspuns:

Nu ITI RECOMAND TOCURILE la 11 ani.
Uite scump-o, gandeste-te putin, cand vei fi mare pe la 17-18 ani nici nu vei putea purta tocuri.
La 11 ani e prea de tot, plus ca la varsta ta nu vei arata nici bine cu tocurile, la varste fragede nu arata bine.
Toate cele bune, SANATATE!

| Mariajujijo95 explică (pentru Lariiiiiiii):

O fata de la mine are cam 1.48 inaltime si are cizme cu talpa ortopedica de vreo 8 centimetri si arata... can naspa caci o fac inalta in plus cred ca la 18 ani am timp sa port tocuri dar la 14 ani ma gandeam la vreo 5 centimetri niste cizme! Multumesc esti o scumpa te pup :* big grin happy

| MilkWithCereals a răspuns (pentru Lariiiiiiii):

Scumpo*
-.-

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tocuri vei purta dupa varsta de 17 ani, ca sa nu-ti deformezi coloana. Si sa stii ca inaltimea tocurilor trebuie sa fie proportionala cu inaltimea, altfel arati urat si dizgratios. la 145 cm inaltime nu poti purta tocuri mai mari de 4 cm, din punct de vedere estetic.

| Dy2000 a răspuns:

Toate la timpul lor.la 15 ani e varsta perfecta pentru tocuri.parerea mea.winking