| middle654 a întrebat:

Funda pentru cine ma ajuta.trebyuie sa fac o compunere in engleza despre cantaretul meu preferat si despre genul de muzica pe care il canta.(eu n-am un cantaret preferat... poate ma ajutati voi)

2 răspunsuri:
| Tavy100 a răspuns:

Pai ai avea niste variante:
-Daca vrei sa impresionezi putin profesoarea, sa cresti in ochii ei, scrie despre un clasic roman (ex. George Enescu)
-Daca vrei sa fie ceva interesant scrie despre Michael Jackson, a castigat sute de premii, era cunoscut, avea o voce frumoasa.
-Daca vrei sa fie ceva ''special'' ( pentru tine) scrie despre artistul tau preferat ( desi nu cred ca nu poti avea unul, cu totii ascultam muzica, asa ca scrie despre unul decare nu te puteai desparti de replay in ultima vreme)

| Lou222 a răspuns:

Chiar daca nu iti place poti scrie despre oricine. Poti scrie despre michael Jackson, deoarece el avea o voce frumoasa si a fost foarte cunoscutwinking