| LaurikusDiDi a întrebat:

FUNDA SI VOTURI!

Cine ma ajuta si pe mine cu ceva?!

Trebuie sa povestiti in engleza despre cum a fost vacanta voastra de iarnA.:d

4 răspunsuri:
| -=AleCS=- a răspuns:

Asta nu prea imi suna a engleza o. O
pai nu stiu scrii tu una in romana si posteaza pe site, sau foloseste google transtale tongue dar nu la toata odata ca ii zice ca ana are mere pentru caau trait fericiti pana ce paduraru a cumparat kerosen pentru trasura laughing

| LaurikusDiDi explică:

Asta-i ENGLEZA raised eyebrows? Am scris engleza. imi pare a altceva

| meonly a răspuns:

Vinterferie
denne vinter mor mor spillede en masse sjov i sneen...
Julen var meget smukke Santa anlagt flere tusinde
Nytår og mor meget sjov ud var en super show Artific, fyrværkeri bombs alle slags...
Vinterferie var super dejligt jeg vil gerne være sådan hvert år.
Medlem underholdt så godt, især når jeg kunne se snefnuggene forsigtigt faldt til jorden
mor til sjov.
ende

astati place? stai sati traduc toata povestea
vacanta de iarna
iarna asta m-am distrat foarte mult m-am jucat in zapada...
craciunul a fost tare frumos mosul mia adus multe
iar de revelion m-am distrat foarte tare afara era un super spectacol de artifici, petarde bombe tot felul...
vacanta de iarna a fost super frumoasa as vrea sa fie asa in fiecare an.
mem distrat atat de bine mai ales cand vedeam cum fulgi de nea cadeau lin pe pamant
m-am distrat de minune.
sfarsit

sper ca team putu ajuta
la multi ani

| lucy1303 a răspuns:

My winter holiday was very nice. I visited a lot of my friends. I played with snow, I did my homework and I played on the computer. I also stayed with my family.The New Year's Eve was very nice. I was at some friends home. We played pool and we had fun.

Sper ca asta e ce cautai... uite si traducerea:

Vacanta mea de iarna a fost foarte frumoasa.Am visitat multi dintre prietenii mei. M-am jucat cu zapada, am facut teme si m-am jucat pe calculator.Am stat si cu familia mea, de-asemenea.Noul an a fost foarte frumos.Am fost la niste prieteni acasa.Ne-am jucat billiard si ne-am distrat.

pup!