| EU_7813 a întrebat:

Funda urgent:* Care ma ajuta...Deci azi la scoala m-a lovit o fata din greseala la alunita... E cam mare e neagra e pe gat. E iesita la >suprafata.:". si Sa cam desprins. Ce sa fac?:sad Nu pot merge la medic pentru ca sunt singura acasaasad ce sa fac?thinking

2 răspunsuri:
| aquila_4553 a răspuns:

Sfatuieste-te cu un adult.iti poti suna parintii, oriunde ar fi, sau matusi, mama prietenei tale. trebuie sa mergi urgent la doctor, pentru ca este foarte periculoasa aceasta alunita. Poti merge chiar singura sau insotita de o prietena la doctor, doar fa-ti o programare. Succes si ai grija!

| Paty3 a răspuns:

Sun-o pe mama ta si dupa ce vine acasa mergi la medic. Nu iti face griji mari :*