| EUeStEEu a întrebat:

Ce poți face pentru a avea un metabolism super rapid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu cred că poți face ceva în această privință. Arderile diferă de la o persoană la alta.

| Frank51 a răspuns:

Metabolismul este ceva fix, nu îl poți modifica. Poți doar să adaugi sau să iei din compoziția corpului(grăsime, mușchi), și astfel se modifică mecanismul corpului.

Compară o mașină sport din fabricație, cu una făcută sport de tine, ambele pot fi la fel de performante, dar la prima nu a fost necesar să se modifice nimic, iar la a doua au fost investiți bani, timp, stres.

| Donsavas a răspuns:

Trebuie sa mănânci mai multe proteine, sa faci mai mult sport, sa te hidratezi corespunzător și sa reduci Carbohidrații de orice fel

| alina2k18 a răspuns:

Metabolismul este ceva complexwinking
Rata metabolica e altceva btw laughing
https://ro.wikipedia.org/wiki/Metabolism

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cafeaua si sportul ajuta dar foarte putin. Nu exista o reteta magica sa poti manca ce vrei si sa fii slab... Daca era asa o foloseam toti.

| Bruno92 a răspuns:

Arderile sunt determinate genetic, fa așa cum o zis donsavas, daca nici așa nu merge singura șansă e ceea ce nu îți doresc sa te îmbolnăvești de hipertiroidism.

| GeorgeBerbec a răspuns:

Devii vegan