| andrada a întrebat:

Funda + vot la cine are timp sa citeasca si imi da un raspuns cat mai inteligent si profund laughing
Credeti ca exista prieteni adevarati? Adica acele persoane care sa nu te lase balta niciodata,sa te inteleaga, sa iti vrea binele etc. (nu ma refer la parinti). In ultima vreme ma simt foarte singura pentru ca prietenele mele "adevarate" sunt niste copile de bani gata, care ma barfesc pe la spate si singuru care e chiar alaturi de mine e iubitul meu

Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

Da, exista prieteni adevarati, acei prieteni care cum ziceai si tu, sa nu te tina numai pentru bani, sau doar sa isi bata joc de tine pe la spatele tau. existe prieteni adevarati, cu care imparti totul, de la bluze, haine, pana la opinii si pareri. E bine ca ai iubit. Fa-ti iubitul mai intai cel mai bun prieten, in care sa ai cea mai mare incredere si sa ii spui totul. Vei ajunge intr-o etapa a vietii in care iti vei gasi acel prieten adevarat, sau prietena, doar ca nu trebuie sa cauti sau ceva. Este ceva in gennul sufletului pereche, deci bafta!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lumea care are valoare in sine e cam de negasit. Daca nu existau acum lumea se manca intre ea si era ruina pe pamant de la atata rautate. Binele mentine un echilibru ca sa nu fie chiar asa rau.

| DianaElena12 a răspuns:

Pot spune ca da, exista si prieteni adevarati, dar se gasesc cu mare greutate, iar atunci cand ii gasin nu prea avem suficienta incredere in ei din cauza celor care n-au ranit inainte si pe care ii credeam prieteni