| sivvy2 a întrebat:

Funda=vot:vreau sa plec cu sora mea in italia ea locuieste acolo si stiu ca poate sa ma ia fara pasaport doar cu buleinul pentru ca am 14 ani si buletin. dar ceea ce nu stiu este in cat timp se elibereaza declaratiile acelea princare parintii mei ma lasa sa plec cu ea in afara tarii nu stiu cat dureaza si cat costa.nu vreau rasp copy paste vrea scurt si direct

1 răspuns:
| Puchi a răspuns:

Eu stiu ca dureaza o zi, insa nu am habar cat ar costa. Cred ca pana in 50 de lei. Un notar te-ar putea ajuta happy