| Pikaciuuu a întrebat:

FUNDAA! AM NEVOIE REPEDE DE AJUTOR!happy Maine am sport si trebuie sa dau proba la rezistenta.Profesoara a zis ca fetele trebuie sa faca 600 metri in 2 minute si 55 de secunde, doar ca nu prea pot pentru ca obosesc thinking sau poate nu am conditie fizica. Ce pot sa fac ca sa ajung la timp si sa nu obosesc?

Răspuns Câştigător
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Daca nu ai foarte mult exercitiu vei obosi indiferent de ce ai face. Totusi, am cateva sfaturi pentru a ajunge la timp:
1. Inainte sa incepi alrgarea incetineste-ti ritmul batailor inimii( ca sa faci asta trebuie sa inspiri adanc si sa expiri cat se poate de rar, pana ti se stabilizeaza bataile).
2. In timp ce alergi inspira pe nas si expira pe gura. De asemenea, ca mai devreme, trebuie sa inspiri adanc si sa expiri incet.
Daca aplici astea doua trucuri, vei rezista mai mult si vei reusi sa ajungi la timp.
Sper ca te-am ajutat si succes la alergare!

| Pikaciuuu explică (pentru MouSSEauChoColat):

Mersibig grin Sper ca o sa pothappy De media asta` depinde media meahee hee

2 răspunsuri:
| raluca126 a răspuns:

Antreneaza-te mai mult. si la inceput alearga mai incet (nu foarte) si apoi din ce in ce mai repede. oricum succes la proba :*. Funda?