| CocuUu a întrebat:

Fundaa love struck. Vreau niste sfaturi in legatura cu machiajul...sunt blonda si am ochii verzi.

Răspuns Câştigător
| Anelisse a răspuns:

Cel mai bine iti sta cu diferite nuante de verde si maro.asta pentru culoare. dar daca nu vrei culoare, poti opta pentru un rimel si un creion de ochi negru/maro si esti super ok.

5 răspunsuri:
| melissa_3397 a răspuns:

Daca ai parul blond cenusiu (indiferent de nuanta), tenul rozaliu sau bej si ochii albastri, gri-albastrui sau verzi-albastrui, pentru machiaj alege:

Creion dermatograf: albastru, gri sau verde deschis;
Fard: roz, bleu, gri deschis, galben pal, fildes, gri inchis, mov si turcoaz.
Rimel: maro sau albastru inchis.

Daca ai parul blond auriu sau blond inchis, tenul foarte deschis si ochii albastri sau verde deschis, pentru machiaj alege:

Creion dermatograf: albastru sau gri;
Fard: piersica, fildes, auriu pal, albastru deschis; gri, albastru, roz, verde si maro deschis;
Rimelul: albastru inchis sau maro.

:-d

| melissa_3397 a răspuns:

Pai atunci nu te machia numa cu un rimel albastru eventual si un lukiu de buze ii mult mai sexi si iti scoate ochii in evidentzawinking :*pup

| CocuUu explică:

Am uitat sa precizez, am 14 ani.