| ღAleKrissღ a întrebat:

Fundita`! Buna! Poate vi s`a intamplat si voua sau nu dar eu m`am saturat! Pe facebook se tot pun in vorba cu mine niste turci tampiti si ma dispera...as vrea sa le dau ignore[da nu`i messenger]as vrea sa-i sterg [da nu`i hi5]deci help! Ca m`am saturat de ei! Daca ati mai avut si voi aceeasi problema ce ati facut? Astept raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| xDeniisa a răspuns:

Buna!

Poti sa ii stergi din ca sa nu te mai deranjeze, dai pe profilul lui si undeva jos in stanga scrie : unfriend sau sterge prieten, si asa nu o sa mai poata sa te deranjeze.

sper ca te-am ajutat; x

Funditsaaaa`? te rog

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Intra pe profilul ''turcului''si vezi ca sub poza jos de tot ai Report/Block. Asa il blochezi sa nu te mai sacaie pe chat!

CUM BLOCHEZ PE CINEVA PE FACEBOOK?
Sunt trei moduri de a bloca pe cineva:
1. Mergeti la lista de blocari (block list) din pagina setarilor de confidentialitate. Introduceti numele sau adresa de e-mail a persoanei pe care vreti sa o blocati in campul alaturat acestei liste si apasati „block" (blocheaza).
2. Daca nu puteti gasi pe cineva utilizand campul de cautare persoane, incercati sa mergeti la pagina lor de profil. Aveti posibilitatea de a-i bloca prin accesarea linkului „Reporteaza/blocheaza aceasta persoana" ("Report/Block this Person") din partea de jos a paginii lor de profil. Odata ce ati facut click pe acest link, bifati „Blocheaza aceasta persoana" si apoi faceti click pe „Submit" (Inainteaza).
3. In final, rugam sa retineti ca puteti bloca pe cineva prin linkul „Report" (reporteaza) situat langa mesajele din Inbox. Oamenii nu vor fi notificati atunci cand ii blocati. Daca sunteti in imposibilitatea de a bloca pe cineva utilizand oricare dintre metodele enumerate mai sus, este posibil ca ei sa fi parasit Facebook-ul sau sa-si fi restrictionat setarile de confidentialitate. Daca nu puteti bloca pe cineva si ati dori sa-l restrictionati cu privire la vizitarea profilului dumneavoastra, puteti ajusta setarile de confidentialitate in consecinta. Pentru mai multe informatii pentru editarea setarilor de confidentialitate, faceti click aici: http://www.facebook.com/help/?page=806

VA STI CINEVA CA L-AM BLOCAT PE FACEBOOK?
Nu.Blocarea cuiva este strict confidentiala, iar persoana nu va fi anuntata ca a fost blocata.

Bafta!

| PrettyLitlleLiar a răspuns:

Cand intri pe pagina lor de fb de la prieteni in jos sunt cateva butoane cu blochaza/deblocheaza prieten si nu mai stiu cebig grin dai pe blocheaza prieten si nu vor mai putea sa vb cu tine sa se uite la pagina ta de fb si chestii din asteabig grin sper ca am ajutatbig grin funda?batting eyelashes

| akiki a răspuns:

F simplu... in coltul din dreapta sus apesi pe account-privacy settings. jos de tot scrie undeva block lists. apesi pe edit your lists. si de aici multa bafta!

| TeDiSoRuL a răspuns:

Intri la ei pe profil, cobori in stanga jos te uiti si cauti " Scoate din lista de prieteni " pe urma sub ai Report / Block si ai pe urma Blocheaza-l pe... apesi blocare si dupa aia nu va mai intalniti niciodata pe facebook happy