| x4z5 a întrebat:

(fundita)Hi TPU...Deci intrebarea este:ce exercitii fizice sunt necesare pentru dezvoltarea masei musculare, dar pentru patratele? big grin
Sa fie ceva unde poti face acasa pentru ca in momentul acesta nu pot sa merg la sala sau asa ceva.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Pentru dezvoltarea masei musculare abdominale poti face abdomene pentru inceput, sunt simple, le poti face acasa fara probleme.
Indicat e sa faci serii de cate 20-30 pentru inceput, cu pauze intre aceste serii, pauze in care poti face alt tip de exercitii... asta pentru a evita intinderile musculare. Pe parcurs se mareste numarul abdomenelor pe serie precum si frecventa seriilor, insa pentru inceput, aproximativ 2 saptamani, 5 serii de 30 pe zi sunt suficiente.