| XatomisX a întrebat:

De multe ori cand imi chem prietena in oras zice ca nu are chef sa iasa...sau daca iese sta putin. dar nu e vorba ca nu tine la mine asa e firea ei...ce ar trebui sa fac?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa stii ca e mai bine sa stai in casa decat afara unde umbla orice agatator de fete si sa o pierzi

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Cat ani are? 80 cautati una care sa fie sociabila si sa vrea sa iasa in oras nu o animala salbateca incapabila de a se adapta unui mediu social jigodia ordinara. de ce sa iti ireosesti timpul cu ea? dai flit

| neutrino a răspuns:

Iubeste-o asa cum este ea, nu cum vrei tu sa fie. Probabil ca ei nici nu-i place orasul. Incearca si cumpara-i o casa pe pamant, cu o gradina mare.

| cristimihailov a răspuns:

Daca simti ca nu scrie pe tine "Armata salvarii" sau "Mama ranitilor" atunci e bine sa te duci si sa iti cauti alta.

Poate nu are chef, poate te ocoleste, poate nu te place, poate este prea timida... la final nu conteaza. Faptele sunt clare: nu esti cu ea.

Du-te si continua-ti viata asa cum si ea face cu a ei.

Alte fete d-abia te asteapta iar tu ramai infipt in usa ei.

| Lawliet14 a răspuns:

Sa o accepti asa cum e, daca nu te deranjeaza foarte mult si merita. Poate si tu ai "hibe" din punctul ei de vedere.

| frostxtq a răspuns:

Daca asa este firea ei, dar totusi te iubeste, incearca sa gasesti activitati pe care sa le puteti face in casa. Filme, jocuri, activitati pe care sa le puteti face impreuna, sau daca iesiti, gaseste un loc intim unde sa se simta in largul ei.

| Denisa_Roxana_1998 a răspuns:

Sa-ti faci alta... daca sta putin afara inseamna ca nu-i place sau se simte incomoda.