| alexutza222 a întrebat:

(fundita +voturi)buna. vreau sa imi povestiti simie ce ati auzit si voi de rude mai invarsta (care au apucat al 2-lea razboi mondial)ce parere au despre soldati rusi si despre cei nazisti(germani) si daca este adevarat ce am auzit eu adica: cand rusii au trecut prin romania ai violat, omorat, furat tot ce apucau, iar germani veneau sa-ti cumpere o gaina?

2 răspunsuri:
| alin a răspuns:

Eventual vreai sa zici ca nemti veneau si lua petrolul nu sa ne cumpere gainile.

| alexutza222 explică:

Prin sa-ti cumpere o gaina ma refeream la faptul ca daca luau ceva iti lasau altceva in schimb