| Carmenela a întrebat:

Fundita:*:*:X:X
Daca nu esti majora si vrei sa pleci din tara de tot.cam cum ai pute trece granitza fara parintzi si fara un major? Numai cu buletin si certificate de nastere.Ca am probleme prea mari in Romania si parintzi nu stiu de ele daca le spun o sa ma omoare.Singura solutie ii sa plec, cum as putea?
:*love struck

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Tu nu sti ca cea mai mare durere pentru un parinte este sa nu stie unde se afla copilul sau? De ce vrei sa-i faci sa sufere? Oricat de mari ar fi problemele tale, sunt sigura ca or sa te inteleaga si o sa te ierte, chiar daca or sa fie suparati la inceput, pentru ca esti fata lor si te iubesc.Crede-ma! Nu vrei sa te mai gandesti si sa le spui?

| Savy a răspuns:

Orice probleme ai avea in tara nu or sa se rezolve in strainatate, unde esti singura si nu ai nici un sprijin. Exagerezi cu "o sa ma omoare", cel mult o sa primesti o cearta zdravana dar sigur nu or sa te lase cu ochii in soare sa te descurci singura.