| SoXiL a întrebat:

Fundoi]

Hey TPU, sa incep.Acum 2 saptamani am venit in Spania si mi-am luat un microfon si niste casti de la chinezi sa vorbesc cu prietenii prin skype.Problema e ca habar nu am de ce nu merg, am schimbat deja 2 perechi de casti si microfoane (cred ca s-a saturat ala de mine) si tot nu merg, si am ajuns sa cred ca pc e de vina...Inainte sa va pun intrebarea as vrea sa imi ziceti raspunsul cat mai detialiat (dat fiind ca habar n-am ce-s alea drivere.si alte programe necesarer...Dar greu de invatat.

La casti:Bag mufa unde trebuie (de asta is 100% sigur) porenesc winampu' si nu se aude nimic prin ele...Am si un swboofer si am incercat si cat timp era pornit, si cand era oprit.Am cautat la "search"/"sound" si mi-a aratat asta:
http://imageshack.us/f/838/d6db.png/,cu totusi ca mufa este bagata bine, e ca si cum nu ar recunoaste-o.

La microfon:Eeee..Am incercat la chestia aia de pe skype "Skype echo sound test" sau ceva de genu si nu se aude nimic...AM vazut colo ceva rosu si ma gandeam... POZAAAA:

http://imageshack.us/f/12/ryl2.png/,zice ceva de placa de sunet...Si nu prea have money sa cumpar alta,sau trebuie doar sa bag un driver d-ala :)).

Intrebarile:De ce nu merg, ce trebuie sa fac sa mearga, cat m-ar costa?

Zic din nou FUNDAAA si multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu ai nici un amic care sa vina cu ale lui si sa te ajute? Trebuie niste setari acolo, nu e suficient sa introduci doar mufa.

| SoXiL explică (pentru Danut_Popa_1961):

SA iti explic: De cand am fost mic, am fost in Spania 9 ani, m-am intors in Romania 3 ani jumate, si acum sunt din nouin Spania, deci eu nu mai cunosc pe nimeni aici, adicad efapt cunosc 2 prieteni mai vechi da nu au casti laughing. DAca ai putea sa imi zici tu, si ciaar daca nu inteleg sa caut pe google ce inseamna...M-ai ajuta foarte mult.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Incearca sa tastezi pe google.ro,,adaptare casti-microfon,,.

| SoXiL explică (pentru Danut_Popa_1961):

AM cautat, da imi arata doar siteuri sa cumpar casti... DAca ai nevoie, modelul de casti este Soyle SY-986

| SoXiL explică (pentru Danut_Popa_1961):

Da-mi id tau de mess si vorbim acolo