| catalinbbb a întrebat:

Gelozia. morsad
deci doar ce imi mai trecuse putin gelozia. acum. iar devin gelos
vine primvara caldut. vine vara. cald. ma rog.luna aprilie. mai. primvara frumoasa si calduroasa. iubita mea in timp ce eu sunt la scoala sau mai invat pentru bac ca am bacul anul acest. o sa fie imbracata subtire. si "Sexy" fustita. pantalon. tricou.machiata. etc. si trece prin parc. acest parc e plin de baieti/fete care stau pe banci si etc e foarte frumos parcul. si tot asa. in pauze de la liceu sta pe afara.
dati-mi niste sfaturi numai pot ma macina gandurile astea. in stilu asta nu iau bacu sa stiu ca eu stau acasa si ea e la liceu. afara, cald, baieti, lume. caterinca crying sau cand vine de aksa la liceu. baieti, lume, aglomeratie, plimbare in parc... crying(

6 răspunsuri:
| NoCharachter a răspuns:

Frate, Calm Down. Daca aia te iubeste n-o sa-ti faca asta, nu? Tu ce parere ai?

| Tanii a răspuns:

Bună! În primul rând vreau să zic că toată lumea trece prin asta! Nu există om care să nu fie gelos măcar O DATĂ! După care, vreau să zic să te bazezi pe ceea este mai important! Frate, fata ai chiar te iubește, nu ți-ar face așa ceva! Pe când eu spun să te concentrezi asupra Bacului. Este parcă mai important, huh? Eu așa zic. Bacul te ajută să faci ceva în viață așa că nu te mai gândi la altceva. Prietena ta nu ți.ar face așa ceva! Gândește.te! Dacă ea chiar ține la tine nu îți poate trânti o boacănă. Gelozia nu are leac! Fiecare om are parte de ea! Dacă a venit, a venit! Nu mai poți scăpa de ea! Știu, este greu să stai cu gândul că mulți băieți întorc capul după ea, dar mai gândește.te la acel cineva după care întorc capul acei băieți! Adică la prietena ta! Presupun că este o tpiă de treabă, care nu s.ar pune cu tot felul de t*mpiți! - să nu folosesc limbaj neadecvat. Xd. Deci, îți spun de pe acum, lasă fata. Se descurcă și singură! Tu concentrează.te asupra bacului! Prietena ta o să te sprijine mereu când ai nevoie. Asta o să facă și acum! Pun Pariu! Așa că fi încrezător și îți urez succes la bac! =). Deci, baftă! happy. Sper că te.am ajutat cu ceva. Dacă nu, măcar ți.am mai adăugat una din cele 1.000.000 de șanse de a te descurca la bac! Mult succes! Xoxo Alle. =).

| Tanii a răspuns:

Tipă *. scuze greșeala. :d.

| Crina_8634 a răspuns:

Eu cred ca te stresezi cam mult. Dar aici, tot ce conteaza e binele tau. Gandeste-te ca daca te inseala nu te merita si scapi de o povara. Oricum daca apare ceva.nou in viata ei o simti schimbata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg.Dar cred ca exagerezi,cred ca nu ai incredere in tine si implicit in prietena ta, daca iti este teama.Iti spun pe scurt si la obiect. Daca tu o iubesti pe aceasta fata,nu mai conteaza vara,hainele sexy,machiajul,baietii pentru ca ai incredere in ea. Si atata timp cat ai incredere in ea nu ai de ce sa-ti faci probleme. Daca te iubeste,ea nu va raspunde niciunui avans, iar tu, daca ai incredere in ea nu-ti faci griji ca va raspunde acelui avans.Fii increzator. Bafta!

| catalinbbb explică:

Stiu ca ma iubeste mult mi-a si demonstrat-o... dar am eu in cap ideile mele tampite si nu stiu cum sa scap de ele