| Zgzhzhzhz a întrebat:

Ginecologul ii va spune mamei ca himenul îmi este rupt? Sau ca nu mai sunt virgina? Chiar îmi este frica.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca mama ta vrea sa stie, da ii va spune.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu si nici nu poate spune cu exactitate daca tu ai intretinut relaxii sexuale, daca tu spui ca nu s-a intamplat asta. happy nu mai crede toate prostiile de pe net.

| Violleta2022 a răspuns:

In principiu nu, dar daca mama cere sa stie situatia ta exacta daca ai vreo boala ori esti gravdia, atunci trebuie informata corect, pentru ca tu esti minora si ea este gardianul tau legal.

| seth2016 a răspuns:

Nu se mai elibereaza certificate de virginitate.
Virginitatea este un construct social, nu un diagnostic medical. Medicul nu poate demonstra stiiintific ca ai avut sau nu relatii sexuale. Himenul "rupt" nu inseamna ca ai avut relatii sexuale.