| edialexandru97 a întrebat:

Am si eu o intrebare.

Imi place de o fata care e mai mica decat mine cu 3 ani. Eu sunt clasa 9 si ea a 6. Te la prietenele ei am aflat ca si ei ii place de mine. Ieri eram cu cativa prieteni si stateam de vorba. Iar acea fata cu pritenele ei erau si ele la vreo 10 metri distanta stateau pe niste banci. Cand m`a vazut se tot ascundea dupa un magazin si nu vroia sa iasa. Au chemat`o si prietenele ei dar degeaba.

Chiar imi place de ea foarte mult

Ce credeti?

Vreau si eu niste pareri.

6 răspunsuri:
| anamaria0974 a răspuns:

Dupa cum ai descris-o tu pare a fi timida deci ia-o usor. Mai intai vorbeste cu ea chesti banale pentru ca este cam mica si poate nu a mai avut o relatie, fi calm. Iar apoi, poti sa ii propui daca vrea, sa aiba o relatie cu tine. Este un pic m-ai delicata problema dar daca faci cum ti-am spus probabil vei reusiwinking. Bafta! kiss

| Lette a răspuns:

E micuta iar reactia ei e normala.Mai mult ca sigur ea te place insa ii e teama sa inceapa o relatie cu tine deoarece e foarte timida.Sincer,nu stiam ca asa e la moda acum.Iti dai seama ca are doar 13 ani, nu? Macar de ar fi avut de la 14 in sus...ar fi fost mai ok.Dar...pana la urma,dragostea nu are varsta, nu? Eu iti recomand sa vorbesti cu ea, sa ii spui ca o veti lua incetisor, ca o vei astepta si ca o placi(intr-un cuvant, spune-i tot ce simti). Succes si iubiti-va mult!

| hellaw a răspuns:

Eu cand eram in a 6 eram la fel de timidalaughing)stai calm ca de la anul va fi altfel:*. faza e ca ea poate nici nu sa sarutat niciodata si de asta ar fi cam greu cu eabig grin dar daca azis ca te place e foarte bine.ia-o mai incetsmug:*

| AlinRuță a răspuns:

Pai du-te si zi ca o iubsti si zi daca vrea sa fie gagica ta!

| euoarecare a răspuns:

E copila, e timida. sau poate se simtea stanjenita de prietenele ei care vroiau sa se bage, ceea ce nu e chiar ok. si tu esti a9a, nu mai esti la gradinita. da-i add pe mess, vorbeste cu ea. si stabiliti sa va vedeti. asa poti sa icepi sa o cunosti si poate... o sa fie ceva

| LavyAlexu a răspuns:

Hmm. in general se spune. ca dragostea nu are. varstaa big grin.
dar in situatia ta. mai asteapt-o cativa ani` big grin. sa mai creasca big grin happy