| siroro a întrebat:

Heeei am o prietena mi-e cea mai buna prietena si ea are inca o prietena si ea zice ca sunt ca surorile deci sunt cele mai bune prietene eu o consideram pe ea BFF nu stiu ce sa fac!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-i cu geloziile astea prostesti? Un om nu poate avea mai multi prieteni? Si daca ea considera ca se intelege mai bine cu cealalta fata, ca au mai multe in comun, ca ii e mai usor sa vorbeasca cu ea, asta inseamna ca tu nu poti simti in continuare ca ea e cea mai buna prietena a ta? Chiar daca tu nu esti pentru ea. N-a spus nimeni ca nu tine si la tine sau ca nu iti va fi alaturi cand vei avea nevoie.
Astamica123 si-a ales un username cu adevarat potrivit. Ar fi total imatur sa rupeti prietenia din ceva de genul sau si mai rau, sa incerci sa o desparti de prietena ei. Ce prietena ai mai fi daca ai face-o sa sufere? Ar insemna ca de fapt nu ti deloc la ea.
Stai in banca ta, ii esti prietena in continuare si ea tie si asta e important.
Chestia asta cu "cea mai buna prietena" e de cele mai multe ori ceva trecator care se termina cu lacrimi. E bine sa ai prieteni buni, dar nu sa bagi mana in foc pentru prieteniile respective pentru ca s-ar putea termina cand ti-e lumea mai draga. Toti oamenii ranesc, din greseala sau intentionat, dar toti ranesc.
PS: Si eu am simtit ce simti tu de 3 ori si n-am facut asa o tragedie. Pana la urma toate 3 sau certat cu "BFF-urile" lor si am ramas doar eu pentru ele. Si in prezent, din cele 3 doar una imi mai e prietena. Cum spuneam, viata iti joaca tot felul de feste, nu trebuie sa fii asa emotiva.

| Astamica123 a răspuns:

Eu zic asa:
Sa nu o mai bagi deloc in seama, sa iti gasesti o alta prietena si sa stai mereu cu ea, nici macar sa nu o mai bagi in seama..sau ai putea sa stai mai mult cu ea, si sa incerci sa faci sa nu mea stea asa mult cu cealalta fata.
Funda?