| ElenaAliceRRd a întrebat:

Heeei! :* Sunt la filo bilingv engleza si vreau sa ma mut la acelasi profil, dar la alt liceu. Am trecut a 10-a. Mi s-a spus ca o sa dau niste teste la romana si engleza din materia de clasa a 9-a. Ce credeti ca ar trebui sa invat la romana, pe ce lectii ar trebui sa ma axez? Mai e cineva in situatia asta? Are cineva un exemplu de astfel de test?

3 răspunsuri:
| Theaxniz a răspuns:

Nu cred ca este necesar din moment ce mergi la acelasi profil si ai studiat cam aceleasi lectii.Ciudat oricum!

| ElenaAliceRRd explică (pentru Theaxniz):

Acesta este regulamentul liceului. Din moment ce e vorba de acelasi profil, nu se pot numi tocmai diferente...Nu gasesc nimic pe net si sunt tare confuza sad

| ElenaAliceRRd explică:

Problema e ca eu nu prea am facut romana anul asta (de-asta ma si mut)...si nu prea stiu de unde sa inceplaughing)