| Jhfdfd a întrebat:

Heeello TPU-isti :*, deci stiu ca va cam plictisesc problemele mele dar am nevoie de ajutor! [URGENT]

Deci imi place de vreo 8 luni de un baiat cu 1 an mai mare - nu prea conteaza, si el nu stiu daca s-ar uita la mine. Problema este ca mai demult am vorbit despre el cu un coleg care mi-a spus ca nu se uita el la mine si etc - prostii de genul.

Recent au fost zilele orasului si am fost la tot felul de concerte >:", la unul dintre ele a fost si tipu` de care-mi place >:" si nu stiu cum la un moment dat ma intor eu in directia in care era el si ma uit ceva timp [dupa ce observasem ca si el se uita la mine] la el, si cand... la un moment dat incepe a-mi zambi >:", atunci ca proasta am intors instant capul in alta parte - m-am emotionat >:" si eu.

Apoi intr-o zi la scoala nu stiu ce tema nu-mi facusem si am mers la biblioteca [unde sunt si calculatoare] si ghiciti cine era acolo : el la un Pc. Ma asez eu frumos la o masa [masa ce era in spatele Pc-urilor si pun caietul fara sa imi dau seama in directia lui, tot copiind il observ cu coada ochiului ca iti intoarce capul cand eu ma uit pe caiet crezand ca ma uit la el. La inceput nu am realizat asta, dupa mi-am dat seama ca el de fapt se uita la mine >:".

Azi la scoala [avem clasele pe acelasi etaj si sunt chiar apropiate ] ies eu la geam iar el era la toaleta unde tinea cumva la usa nu stiu cum, ma uit iarasi la el - mai mult holbat, la care el se uita la mine si incepe sa zambeasca. Ciudaaat )))))).

Tot azi am facut si o mare prostie ):" : am facut rost de nr. lui de telefon de pe facebook si am zis unei colege hai sa facem baza de asta iar ea a zis da, iar cand sa sunam bineinteles ea nu a vorbit si a trebuit sa vorbesc tot eu... Si a cam iesit aiurea Apoi cand am iesit pe afara am rugat un coleg - care il stie, sa il cheme pe afara; cand l-a sunat toate bune si frumoase [il sunasem cu ascuns pentru. a nu-mi stii numarul] pana cand aude ca e [colegu meu] cu 2 fete pe afara, atunci saracu' baiat spune ca are treaba si etc...

Aiurea nu?!

Aaa si inca ceva ) deci inainte, de ft. mult timp l-am adaugat la prieteni pe un facebook aiurea asa si l-am cam zapacit ce-i drept si apoi nu-mi mai accepta cererea pana pe 1 mai cand i-am trimis din nou si acceptat-o de pe ambele facebook-uri.

Cam asta e povestea mea... Daca aveti vreo parere sau ceva spuneti-mi va rog nu stiu cum sa procedez in cazul in care nu-mi raspunde pe facebook [nici nu mai incerc]. Si oare credeti ca exista vreo sansa sa ma placa sau ceva de genul?

2 răspunsuri:
| Allrx a răspuns:

Nu-l mai stresa atat. Lasa-i putin spatiu! Isi face o parere proasta despre tine, cum ca ai fi obsedata (poate ca esti obsedata de el dar trebuie sa te calmezi in preajma lui). Lasa-l 1 saptamana, nu-l mai intreba nimic. Dupa aceea poti sa vorbesti cu el dar nu-l mai intreba daca vrea sa fie cu tine decat atunci cand deveniti prieteni foarte buni. Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| floraida a răspuns:

Din cate ai scris tu aici se pare ca si el ar tine un pic la tine
...dar te rog incearca
...stii vorba aia "Speranta moare ultima"
succes cu acel baiat