| Exeemii a întrebat:

Heei. Acum cateva zile am dat de un tip, e mai mic decat mine cu 3 ani. Nu prea imi convine asta, pentru ca sigur e intre noi si o mare diferenta de mentalitate. Eu sunt o persoana care pune mare pret pe calitatile intelectuale ale celorlalti, dar nu am ajuns sa il cunosc atat de bine incat sa imi dau seama ce calitati are. El e tare frumos, are chip de papusa, e inalt, slabut, are fata de copil, e tare dulce. Cred ca e constient de faptul ca fetele il plac, e putin plin de el, dar putin. Cine nu ar stii sa analizeze oamenii nu si-ar da seama de asta! Mi-a scris si vorbim, mi-a zis ca ma place. Eu am prieten de multa vreme si nu am de gand, sub nicio forma, sa renunt la relatia mea, la iubitul meu, care pentru mine este cel mai important punct de sprijin in viata. Nu e vorba doar de varsta tipului dragut, nici daca ar fi mai mare nu as renunta la iubitul meu pentru el. Problema e ca incepe sa imi fie drag tipul. Pur si simplu simt pericolul si incerc sa ma indepartez. De raspuns, nu pot sa nu ii raspund, nu vreau sa il supar. De explicat, i-am explicat ca nu se poate, pentru ca am iubit. Dar el nu se lasa si nu stiu ce sa fac. Am avut si cativa fluturasi in stomac cand vorbeam cu el, ceea ce nu mi s-a mai intamplat de o gramada de timp pentru ca deja sunt obisnuita cu iubitul meu. So help me please!

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Oh, facem progrese in materie de detalii si evenimente vad.

Uite, analizeaza`ma cand spun ca orice ar fi si oricat de mult te`ai impotrivi, tot vei avea o aventura cu el, pentru ca asta iti doresti cu adevarat. Daca argumentele tale logice erau mai presus de sentimente, i`ai fi dat block si nu ai mai fi vorbit cu el.Este perfect constient de ceea ce face si cu siguranta stie ce butoane sa-ti apese.Gandul ca te desparte de iubit ii da satisfactie de sine si te va parasi si el la randul lui peste un timp.Dar tu adori pericolul, pe cine pacalim.

Nu mai simti fluturasi in stomac cu iubitul tau pentru ca relatia voastra este plictisitoare si nu mai faceti ceva nou si asta din cauza ca nu exista destula comunicare intre voi.Il vezi cum ai spus si tu, doar ca "punct de sprijin". Incearca sa vorbesti cu iubitul tau mai mult si spune`i cateva din visele tale.

| Paulystar a răspuns:

Hmmm... Spune-i tipului sa mai astepte, ca mai trebuie sa te gindesti sau ceva. Apoi uita de el, sau vezi poate te certi cu iubitul tau si te intilnesti cu el.