| rayes a întrebat:

Deci... e greu.m-am cam indragostit de o fata, zi de zi o vad in parc trece pe langa mine dar nu am tupeul sa o bag de seama. faza tare care estelaughing)) sta si exact langa banca noastra in fiecare zilaughing pfff si cel mai nasol este ca parca am fluturasi in stomac mereu cand se uita la mine, cum sa fac sa ma bag in seama cu ea nasol e ca ma duc si cu tovarsii mereu si sunt nebunii stiu ca imi place de ea striga dupa ea pff un sfatthinking

Răspuns Câştigător
| alinagyo a răspuns:

Eu zic sa te duci si sa-i spui asa "buna eu sunt..., imi placi mult."si dupa ii spui sa nu inteleaga gresit ca nu spui la abureala si o rogi frumos daca iti da id-ul sau numarul de telefon.Dar sa nu o iei repede ca ea o sa creada ca glumesti pentru ca nu ai ceva de facut. Daca poti, dupa ce ii spui ca o placi, sa o convingi sa mearga cu tine la cativa metrii de prieteni, poate o sa prinzi mai mult curaj asa. dupa ii spui de unde o stii, ca ai vazut-o de multe ori prin parc si ca ai remarcat-o pentru ca e frumoasa si vrei sa o cunosti mai bine si atunci o intrebi de adresa de mess sau de numar de telefon ca sa tineti legatura.bafta! Mie mi-ar placea sa vina cu un trandafir si sa-mi spuna ca ma place si de ce ma place, dar eu sunt mai romantica si nu stiu daca si ea este, poate o sa i se para ciudat si o sa inceapa sa rada dar daca o stii ca nu e poti sa faci si lucrul asta dar cand o vezi singura. Orice ai face sper sa reuseascaBbafta bafta! happy

10 răspunsuri:
| alinagyo a răspuns:

Buna du-te la ea cand crezi tu ca e momentul.Acum de prietenii tai:ei incearca sa te supere si sa rada de tine dar te-ai intrebat de ce, iti spun eu :nu stii sa te impui.Nu stiu cati ani ai dar crede-ma ca tu trebuie sa le arati ca nu esti un pampalau.Le spui cu o voce dura ca tie chiar iti place de ea si sa inceteze.Iar ei cred ca vor continua laughing), dar tu ramai pe pozitii si le arati ca nu esti un papa lapte si te vor lasa in pace.Fiecare grup de baietii din cate am vazut eu are un fel de lider, unu care sa dea startul la glume.Ce crezi ca de el rade cineva? mai ales din gasca? NU.pentru ca stie cum sa vorbeasca si ce atitudine sa ia.Fii barbatlaughing

| rayes explică (pentru alinagyo):

Deci nu am specificatlaughing am 19 ani... ei rad de mine nu ca sunt un pampalau, rad de mine ca nu am curaj sa ma duc sa ii zic ca imi place de ea, de fapt nici lor nu le-am recunoscut ca imi place de ea, iar acel "lider" de care zici tu nu exista. ne purtam respect fiecare cand vorbim serios. doar ca fata are doar 16 ani si nu stiu parca nu mai stiu sa vorbesc cand o vad, din cauza asta fac si ei caterinca, gen uite ti-a venit pritenia alti nevasta alti striga dupa ea in parc...thinking greu

| alinagyo a răspuns (pentru rayes):

Scuze am crezut ca esti genul de persoana care poate fi manipulata, asa am inteles dupa ce am citit intrebarea. oricum te sfatuiesc sa te duci si sa o intrebi pentru ca trece timpul si poate "sa ti-o fure cineva". bafta! happy

| rayes explică (pentru alinagyo):

Multumesc de sfat, o sa tin cont ca asa e pana nu mi-o fura altu'l dar chiar nu stiu cu ce sa incep "Buna ce faci?" nu vreau sa fie ceva gen monotonie, din cate am observat e genul de fata foarte cuminte, mai"retrasa" din ce am observat de 2 luni in parc zi de zi, nu vreau sa o dau in bara ...gen
Buna ce faci?
EA: bine tu?
eu:uite bine ma plimbam prin parc...
ea:mda si eu laughing
eu : daca nu te superi poti sa imi dai si mi-e numarul tau de telefon id ceva de mes sa ne cunoastem mai bine bla bla bla...
ea:"nu stiu raspuns" deci nu vrea sa fie ceva obisnuit vreau sa o inpresionez un pic nu taraneste asa...un sfat daca esti fata cum ti'ar place sa te abordeze un baiat?

| rayes explică (pentru alinagyo):

Multumesc mult alinagyo asa o sa fac. o sa revin cat mai curand cu noi informatii sa vedem ce iese, ori ma refuza ori imi merge bine :* sa vedem daca apare diseara in parc vb pe seara:*

| alinagyo a răspuns (pentru rayes):

Eu zic sa te duci si sa-i spui asa "buna eu sunt..., imi placi mult."si dupa ii spui sa nu inteleaga gresit ca nu spui la abureala si o rogi frumos daca iti da id-ul sau numarul de telefon.Dar sa nu o iei repede ca ea o sa creada ca glumesti pentru ca nu ai ceva de facut. Daca poti, dupa ce ii spui ca o placi, sa o convingi sa mearga cu tine la cativa metrii de prieteni, poate o sa prinzi mai mult curaj asa. dupa ii spui de unde o stii, ca ai vazut-o de multe ori prin parc si ca ai remarcat-o pentru ca e frumoasa si vrei sa o cunosti mai bine si atunci o intrebi de adresa de mess sau de numar de telefon ca sa tineti legatura.bafta! Mie mi-ar placea sa vina cu un trandafir si sa-mi spuna ca ma place si de ce ma place, dar eu sunt mai romantica si nu stiu daca si ea este, poate o sa i se para ciudat si o sa inceapa sa rada dar daca o stii ca nu e poti sa faci si lucrul asta dar cand o vezi singura. Orice ai face sper sa reuseascaBbafta bafta! happy

| Gyorgyno a răspuns:

Cand vrei sa te intalnesti cu cineva sau sa cuceresti trebuie sa fii singur deoarece prietenii o sa strice totul!
Daca ai ocazia sa fii singur du-te direct la ea fara sa te mai gandesti ca altfel o sa iti pierzi corajul!
Fa exact ce crezi in momentul ce o vezi!

| rayes explică (pentru Gyorgyno):

Pai trebuie care este... ca de la 6-10 cam asa sunt in parc cu ei. doar at vine si ea. cam greu sa scap de eilaughing))

| rayes explică (pentru Gyorgyno):

E greu ca singur nu prea ajung in parc, iar singura nu prea am vazut'o nici pe ea ca cam vine zi de zi cu parintii prieteni in parc si are grija de fratele ei mai mic oarecum, merci mult dar daca ai alt sfat?

| Gyorgyno a răspuns:

In cazul asta de duci la ea fara sa ei in seama ce spun prietenii ca ei sunt rautaciosi si intreab-o ce face sa iti de-a numarul ei de telefon!
In functie de raspunsul care il primesti de la ea o sa iti dai seama daca vrea ceva.Sa nu te grabesti sa incerci ca in scurta pauza poti duce o conversatie!
Daca e de acord sa iti de-a numarul atunci o sa fie mai simplu si daca ti-l da sa nu o sacai cu mesaje sun-o!
Multa bafata!
Astept sa raspunzi!

| rayes explică (pentru Gyorgyno):

Scuze ca nu am raspuns plecasem in parc hotarat dar ghinion, nu a venit laughing inteleg e inceput de scoala bla bla bla astept sambata at cu nerabdare, mersi de sfar si sper sa imi iau inima in dinti :X