| Anducaa a întrebat:

Heei, am router in casa, la laptop merge sa ma conectez, dar la telefon nu. Cu toate ca scriu parola si-mi imi spune ca e corecta, dar nu merge sa ma conectez. Iar cu telefonul ma pot conecta la alte retele de wi-fi. Ce ar trebui sa fac? Trebuie sa mai fac vreo modificare ceva?

4 răspunsuri:
| ThePoet a răspuns:

Trebiue să scrii parola de pe PC-ul pe care ai creat rețeaua Wireless (pentru că tu probabil o scrii pe cea de la internet ceea ce e incorect). Intră la Control Panel "Network and Internet" apoi "Manage Wireless Networks" alege wireless-ul, apoi clic dreapta, "proprietăți" apoi"security". Apoi "show characters". Acum vezi parola care trebuie să o scrii.

| Anducaa explică (pentru ThePoet):

Asta o scriu si pe telefon.

| TaviRandom a răspuns:

Daca pc-ul ti se conecteaza iar telefonul nu atunci e ceva neinregula.ori mergi prea departe cu telefonul prin casa si se pierde semnalu.ori ti o bulit telefonul si de aia nu se conecteaza nici la ale retele wi-fi po sati verifici telefonul sau sa pui pe cineva sa se uite la rutar altceva nu stiu ce ar putea fi

| Anducaa explică (pentru TaviRandom):

Deci telefonul imi merge la alte retele de wi-fi, e nou nout, deci nu are cum sa fie bulit. si ma conectez in camera unde am routerul si nu merge.