| RapsodieDePrimavara a întrebat:

Heei! Imi puteti da idei de petreceri tematice sau evenimente caritabile? Vreau sa intru intr-o organizatie de voluntariat si trebuie sa ma gandesc, impreuna cu niste prieteni la un proiect - o petrecere,un eveniment,o stragere de fonduri, etc. Idei?

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Un bal mascat, o prezentare de moda, anti-valentine's day party, cupidon party, petrecerea bratarilor, retro party.

| MarinaMinodora1980 a răspuns:

In Perioada 1 August -30 August are loc la Targu Jiu o tabara internationala de lucru avand ca scop creare de conditii de trai pentru tinerii care ies din sistemul de stat fostele case de copii. Asociatia Amicii Emmaus Tg-jiu Romania cu sprijinul Emmaus Europa si Emmaus Forbach Franta organizeaza o tabara internationala de lucru unde peste 20 de tineri din afara tarii dau o mana de ajutor in creearea unor spatii de locuit si stocaj incercand sa transforme o fosta hala in spatii normale de viata Si astfel va lua nastere Comunitatea Emmaus Targu Jiu Romania

Pentru Cei interesati de proiect va rugam contactati amicii_emmaus@yahoo.com sau 0722618433 sau 0760615624

SE Ofera Cazare la Cort si 3 Mese pe ZI alternand cu munca cot la cot si vizite turistice ale imprejurimilor