| anonim_4396 a întrebat:

Heei TPU! Este vorba de o fata pe care o admir de cand ma stiu, ba chiar am fost indragostit de ea, chiar daca in circumstante greu de crezut. Ea este o fata frumoasa, timida, buna si cu un suflet frumos, parca ar fi un inger! De cand o cunosc, am vorbit rare ori cu ea si asta acum mult timp, ultima oare a fost acum cam vreo 4 ani si jumatate. Chestia e ca de cate ori ma vede, ma priveste intr-un fel aparte, face asta de cand o stiu. Stiu multe lucruri despre ea, dar niciodata n-am ajuns sa ma cunosc cu ea, sa avem o conversatie adevarata, etc. Cand eram mici, atat ea cat si eu, am incercat sa facem cunostinta, ne-am aratat interesati unul de celalalt, insa noi suntem niste persoane timide, eu si mai si, iar asta ne-a impiedicat sa o facem, fiind si mici...Ea provine dintr-o familie instarita, iar eu provin dintr-o familie modesta. Tatal ei este un om foarte, foarte, foarte, avar si mai mult de atat, este un om rau care se ocupa cu escrocherii si o insala pe mama ei, care este o fire atat de blanda si de cum se cade. Niciodata n-ar accepta un baiat in viata ei, poate doar unul care sa si-l doreasca el, mai ales unul ca mine. Dupa cum v-am spus, eu provin dintr-o familie modesta si mai mult de atat, o familie cu probleme. Eu ca persoana ma vad potrivit pentru ea, fizic, sufleteste, si din toate punctele de vedere cerute pentru o relatie. Insa eu sunt un baiat cu doar 6 clase terminate, fara buletin, un baiat mai modest. Si ea este la fel, mai modesta, in ciuda familiei ei cu exceptia maica-si. Eu voi implini 18 ani in august iar ea 17 in septembrie. Intrebarea sau intrebarile mele ar fi: 1. Credeti ca ea s-ar uita la un baiat ca mine dupa ce m-ar cunoaste? 2. Credeti ca relatia noastra ar fi posibila? 3. Credeti ca o fata ca si ea s-ar uita la ce am sau la cine sunt eu? Desi stam la o distanta de doar cativa zeci de m, ne vedem foarte rar si n-am apucat pana acum sa ne cunoastem. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| iUnPumnDeLaMine a răspuns:

1.Sincer frate eu cred ca s-ar uita la tine.Nu conteaza fizicul ci sufletul pe care il ai in tine...2. Aparent da ar putea avand in vedere ca tu ai o familie modesta, da, ea cauta asa ceva, iti dai seama ea fiid fata cu familie rea normal ca va cauta un baiat cu familie mai buna care sa o accepte...3.Da,s-ar uita deoarece din ce ai scris tu mai sus am vazut ca a incercat de mai multe ori sa vorbeasca cu tine! Cam atat. Sper ca te-am ajutat! Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru iUnPumnDeLaMine):

Si eu cred ca s-ar uita la mine, findca sunt semne clare. Si daca-ar fi contat fizicul, nu ar fi fost o problema, nu sunt un tip urat sau care arata rau. Sufletului meu nu am ce sa-i reprosez, chiar ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a oferit un suflet atat de frumos! Imi place cum ai gandit aici, doar ca eu cred ca s-ar putea si din alte unghiuri nu doar aparent. La 3 ma refeream daca s-ar uita la mine, la ce fel de om sunt, ce suflet am, etc sau daca s-ar uita sa fiu un baiat cu un viitor. (adica daca ar conta ca provin dintr-o familie mai modesta si cu probleme si ca eu am doar 6 clase si inca nu am buletin, etc) Chiar m-ai ajutat, mersi mult!

9 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Ahhh, scuze, am terminat cu scobitul in nas dupa ce ai mentionat de 10 ori ca tu esti modest, ea este modesta, familia ta este modesta.Siiiiiii ceeeeeeee?!

Te gandesti prea mult la bani la fel ca si familia ei si poate si ea. Daca ea te va place la fel de mult pe cat speri tu sa o faca atunci restul este irelevant.Banuiesc ca nu ai citit prea multe povesti de dragoste.

1) DA daca stii cum sa o faci sa se uite
2) DA daca ea te`ar place indeajuns de mult inca sa nu`i mai pese de restul
3) DA pentru ca poti fi o persoana minunata, sunt destui de genul acesta si nu au o vila cu 10 etaje
4) Mergi si fa cunostiinta cu ea cat mai repede sau voi sari prin acest monitor si te voi plesni.

| anonim_4396 explică (pentru WaterDrop):

Mie imi pasa de ea si de nimic altceva, nu-mi pasa de banii familiei ei, de masinile scumpe, de toate averile si asa mai departe! Am vazut si eu filme, am auzit si eu intamplari si spre surprinderea ta, da, chiar am citit cateva si mai mult de atat, am trait unele intamplari, chiar daca n-am avut relatii pana acum, am fost indragostit. Da, se poate! As stii cum, doar ca nu mai am incredere in mine, am trecut prin niste deceptii in viata, cu familia, prieteni, dragostea, scoala, unele probleme de sanatate cu care ma confrunt si acum. (nu grave dar nici usoare) Eu cred ca da, din cate stiu cred ca este o fata caruia ii place sa aprecieze ceea ce conteaza cu adevarat, insa eu nu o cunosc indeajuns...La 3 stiam deja chestia asta. Pari genul de persoana care nu-si gaseste ea toate cuvintele dar care are un suflet minunat si stie sa aprecieze "frumosul"! happy

| WaterDrop a răspuns (pentru anonim_4396):

Trist este faptul ca nu vei face nimic si o vei pierde sad Nu te ingrijora totusi, aceste experiente ne fac mai puternici ca persoane daca nu lasam sentimentele negative sa ne sufoce.

| anonim_4396 explică (pentru WaterDrop):

Reformulez eu pentru tine. "Trist este faptul ca daca nu vei face nimic o vei pierde". Eu ma vad incercand, stiu ca am o sansa buna, cel mai important lucru este ca ea sa ma placa, voi face tot posibilul si daca nu voi reusi, macar am sa stiu ca am incercat! Ai foarte mare dreptate, ce ma bucur ca mai sunt persoane in lumea asta ca si tine, cu un suflet asa frumos! happy

| Pool77 a răspuns:

Nu conteaza, incearca sa conversezi cu ea. Mai ales ca, ai reusit sa vorbesti cu ea chiar si acum 4 ani.
Nu e greu, doar incearca plus ca in orice caz nu stiu ce vrei, o relatie de o noapte sau ceva serios.

| anonim_4396 explică (pentru Pool77):

Nu m-ai ajutat cu mai nimic, dar mersi ca ai raspuns! Si nu, nu as mai fi pus intrebarea daca mi-as fi dorit doar o aventura!

| Nicolee35 a răspuns:

1) Nu conteaza cine esti, ci sufletul si comportamentul cu ea.
2) Da, daca o sa va cunoasteti mai bine.
3) Da. Pentru ca aveti aceeasi atitudine din ce am inteles eu.

Bag-o tu primul in seama. Nu fii pampalau. O s-o pierzi daca nu te duci sa vorbesti cu ea. Daca tot o sa treci pe langa ea si n-o bagi in seama (daca ea te-ar place) o sa-i rupi inima.

| anonim_4396 explică (pentru Nicolee35):

De acord cu tine la 1. De acord cu tine si la 2. De acord cu tine si la 3. Am incercat o singura data, pe 9 octombrie 2011. Stiu ca o voi pierde daca nu voi face nimic, cu atat mai mult sa-i vorbesc. Dupa cum am spus si in intrebare, o vad foarte rar, iese foarte rar prin sat. Ea sta cu prietenii si prietenele ei mai mici de varsta afara, iar eu fiind de seama ei, nu am cum sa ma duc acolo, taicasu ma cunoaste, stie cine sunt, si-ar da seama imediat ca...e prieten cu tata...