| baime a întrebat:

Heei. Vine Craciunul si nu am niiici cea mai mica idee ce sa ii cumpar iubitului meu. As vrea ceva presonalizat. Dar nu stiu ce. Sau poate sa ii fac eu ceva. Poza i.am dat. Si ceas si parfum si multe. Va rooog da.ti.mi idei. Cat mai multe daca se poate. Multumeesc.

Răspuns Câştigător
| MissADEEL a răspuns:

Dacă vrei să fie personalizat, ideea mea e să faci un carnetel cu poze cu voi doi în care să scrii amintiri frumoase, motive pentru care îl iubești, întâmplări amuzante, fun facts legate de voi pe care crezi că nu le știe, poze cu simboluri legate de persoane sau povești din viața voastră... ai prins ideea, cred.
Asta fac eu cu o persoană dragă mie.

Poți, de altfel, să te gândești la centrele lui de interes și să îi cumperi ceva din acel domeniu. De exemplu, dacă îi plac filmele, îi cumperi un joc adaptat după acel film, un set de jucării de pus de decor cu legătură cu personajele de acolo ori o pernă sau orice e textil.
Că tot vorbim de decoruri, mă gândesc că și un tablou cu o imagine potrivită gusturilor pe care știi că le are ar fi o idee. Pe acelasi principiu, o cană.

Asta îmi trece prin minte. În principiu, gestul e important, dar și faptul că ai dat atenție gusturilor lui, așa că te sfătuiesc să te informezi legat de preferințele sale. Așa îți va fi mai ușor să alegi un cadou potrivit.

1 răspuns:
| peperonies a răspuns:

Eu nu stiu absolut nimic despre iubitul tau asa ca o sa imi imaginez ca ii place pescuitul asa ca poti sa ii iei o lanseta traznet.