| Raluka_Oana_1997 a întrebat:

Heei! Vreau si eu niste statusurii de prietenie si de viata!
Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| Likkaaa11 a răspuns:

* Prietenia poate fi măsurată doar în amintiri, râsete, pace şi iubire
*Cred in puterea mainii ce o strange pe alta, in clipe de durere si in miracolul zambetelor si imbratisarilor spontane
*Singura prietenie de preţ este cea care s-a nascut fără motiv
*Cei mai buni prieteni te fac sa uiti de momentele proaste, si te ajuta sa te bucuri si mai mult de cele frumoase
*Prietenia este ca un diamant. Se intalneste rar, valoreaza mult si se falsifica foarte des
*Prietenia inseamna a fi frate si sora, doua suflete ce se ating fara sa se confunde, doua degete ale aceleiasi maini.
*Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.

| Raluka_Oana_1997 explică (pentru Likkaaa11):

Sunt superbee! multumesc :*

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Hei

Vezi aici http://www.tpu.ro/......ta-fundaa/

Baftă :)

| vocea a răspuns:

Pai uite iti dau eu :
1. Psihologul mi-a spus ca sunt nebuna, vocile din cap insa imi spun ca nu este adevarat.
2.Ai Bani!?… Hai la bere … N-ai bani!? … Du-te vere!
O gãinã avea 2 picioare in special stângul...
3.Cine rade la urma inseamna ca nu a inteles glumahappy
4.Consumul execesiv de fasole dauneaza grav sanatatii …. altora!
5.Se tin fetele de mine parca`si fi actor din filme!
6.Bate si ti se va deschide… proces penal!
7. Dragi colegi nu pot veni la scoala in weekend si in zilele care se termina cu graba
8.Eu iubesc femeile… Dintr-o femeie am iesit si ma intorc in mai multe happy!
Daca iti iubesti meseria inseamna ca nu ai muncit niciodata!
Toata lumea are nevoie sa creada in ceva. Eu cred ca voi mai bea o bere!
Noaptea am cosmaruri pentru ca dorm cu tine in pat!
Du-te lent si vino tare pentru mine n-ai valoare!
Ofer cucu salbatic de preerie. oferta limitata
Pierdut tractor
Caut tanar sa intoarca partiturile unei pianiste
Poimaine se implinesc 2 zile de cand nu ma fumez
Ma tot uit la prezentari de moda dar niciodata nu vad pe strada asa ceva…
Mi-am luat oglinda sa imi vad avatar.
Cant la harpa
Nicaieri nu-i ca acasa dar mai bine-i la HOTEL.
Mersul la biserica nu te face credincios, asa cum statul intr-un garaj nu te face masina…
Fac baitza cu ratustele.
Plecat sa fac planuritongue
Sufar de sindromul ladp/nft" (nu cred ca ati vrea sa stiti ce inseamna, eu am aflat si m-a pufnit rasul)
E tare si cand unul apare ONLINE dar isi seteaza la status mesajul "invisible to everyone"!
Invisible. only stupid people can see me
There are two rules for success in life: 1. don’t tell people everything you know
Sunt cam ametit…bautura da-o dracu
Te superi daca te plagiez? sau trebuie sa cer dreptul de autor
Maine va invit pe toti la restaurantul Trei iepurasi! si lumea intreba : da unde e si asta happy? )))
Nu`mi da`ti sfaturi stiu sa gresesc si singura

Macar o data in viata las-o in legea ei...pt ca sti tu prea bine ca asa ii place ei

Nimic nu se compara cu o dimineata pe malul marii... Fara griji, fara probleme, adio grija iernii

Ea nu e sofisicata dar nici genul de fata pe care sa o poti cumpara cu o bomboana de ciocolata

Dacă vreodată măta îți va spune că vagabonții te învață să bei, liniștește-o spunându-i: Mamă, eu îi învăț pe ei

Prin definiţie, omul nu este diferit, ci indiferenţa sa este cea care face diferenţa

Eu te provoc să luăm foc. Să ne simțim ca-n rai chiar dacă-i dracu' la mijloc

E plin de vagabonți cu suflet de fetiță, o ard în trening dar acasă port rochiță

E fata care stă zâmbind atunci când vii acasă, și poţi jura că nu e alta mai frumoasă

Ști ceva? Hai pa. M-am săturat de provocare. Pentru mine toți și-ar pune banii la vânzare

Trag un fum sperând că-l voi uita, dar știu bine că asta nu aprobă inima

Tăcerea este prietenul adevărat care nu te trădează niciodată

Singura anomalie este incapacitatea de a iubi.

La atingerea dragostei oricine devine poet.

E mai bine să taci și să pari prost decât să deschizi gura pentru a înlătura orice bănuială.

Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul, apare cineva si schimba totul!

Da, zâmbești, iubești. Viața o trăiești la maxim că doar în viața asta o singură dată ești.

Nu, nu, nu e prea târziu pentru povestea noastra. Când ştii că undeva cineva te aşteaptă.

Și credeam că o să treacă repede iubirea ce ți-o port. dar realizez că încă mi-e dor de băiatul meu cel vagabond...

nimeni nu e perfect dar micile diferente ne fac unici!

lumea din jur mereu barfeste! nu proceda la fel arata`le ca tu ai trecut de acest nivel

Si uite asa apare si dispare cate un sentiment ce da culoare