| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a întrebat:

Heey all. Cum imi pot controla emotiile? Pur si simplu ma agit numai gandindu-ma la ceva important sau cand vb cu cineva, chiar si cu colegii, tremur, nu ma pot stapani, ma agit transpir si nu stiu de ce. ma pierd cu totu, nici cum ma cheama nu mai stiu.sunt mai sensibila, daca cineva ridica putin vocea la mine, incep sa plang.si nu inteleg de ce si nu stiu cum sa ma controlez. P. S sunt fata si am doar 14 ani. crying si nu stiu ce tot am.puppy dog eyes FunDiTzZa promit la cel care ma ajuta.restul vot :X

Răspuns Câştigător
| Dash a răspuns:

Buna!
Cred ca problema ta este faptul ca ai TRAC. Asa se numeste incapacitatea de a-ti stapani emotiile, te lasi coplesita de ele in situatii cu care nu ai mai avut de-a face, in situatii in care iti e frica sa faci ceva deoarece nu vrei sa fi judecata de altii...

Aceasta problema emotionala se poate rezolva. Ceea ce ai de facut este sa NU te ascunzi de aceste situatii ci sa le infrunti direct.

P.S. uite aici ceva care s-ar putea sa te ajute:
http://www.nlpmania.ro/blog/category/nlp-mania/controlul-emotiilor/

Si de asemenea: http://cariera.ele.ro/......a4525.html

Eu iti urez SUCCES!

1 răspuns:
| basexcu a răspuns:

Imita ceilalti colegi!