| LyaLiana a întrebat:

Heey!
Imi puteti da si mie niste statusuri frumoase si originale?puppy dog eyes
Cele mai frumoase primesc fundahappy

Răspuns Câştigător
| Iarna3996 a răspuns:

Rofit de iluzii şi cuvinte false gen"te iubesc", comportament copilăresc, gelozie, certuri, asta e relaţie? sigur faci asta din lipsă de ocupaţie!

A pus suflet deşi ştia că greşeşte.

Căţi oare mai ştiţi ce înseamnă să iubeşti.Să ai fluturi în stomac şi să simţi că te topeşti.

Ai nevoie de dovezi ca să crezi. Ai nevoie de iubire ca să ştii ce îţi doreşti.

Vrei să mă răneşti sau vrei să mă foloseşti pentru a-i răni pe alţii?

Noi: 2 nebuni ce n-am ştiut să ne înţelegem. Lumea: un sanatoriu din care nu ştim ce să alegem.

Îmi place că lângă tine chiar uit de toate şi imi place când aiurea ne plimbăm prin noapte

Mi-e dor să te strâng în braţe, să te sărut.Mi-e dor să îmi vorbeşti, mi-e dor să te ascult!

Dacă am să plec vreodată nu am să mai vin, pentru mine ai fost tot, eu pentru tine prea puţin

Ştiu că nu am cum să fiu ca înainte, dar vreau şi eu să am dreptul meu la fericire

Un zâmbet fals nu se observă mereu. Privirea, însă, nu poate minţi

Urăsc când cineva mă întreabă dacă sunt suparată, şi el este de fapt problema

Nu îți închipui ce are ea în suflet, te iubește, tu, vagabond din fire o faci să ajungă să poată zâmbii doar când te vede prin fotografii

De obicei, oamenii fără care tu nu poţi trăi, pot să traiască fără tine

Nu-i aşa că e ciudat cum apreciem anumite persoane doar după ce pleacă din viaţa noastră?

Tu îmi faci inima să râdă, chiar dacă ochii mei plâng ♥

Pune mâna pe o sobă fierbinte un minut şi ţi se va părea o oră. Stai cu o fată frumoasă o oră şi ţi se va părea un minut.

Mai bine o diavolită politicoasă, decât o sfântă prefăcută!

Suferă, și nu suferă cum suferi tu, suferă în modul ei, fără să spună, fără să știe nimeni, suferă când nu e nimeni lângă ea, sau când e întuneric. Dar e fericită, e fericită pentru că tu ești fericit,...

3 răspunsuri:
| Casandra88 a răspuns:

Poti gasi pe pagina de facebook http://www.facebook.com/StatusuriiiiAddaOfficial.Sper ca te-am ajutat:)

| dani97 a răspuns:

Dulce sau amar
cuminte sau vulgar
raman mereu original

dragostea se face minim doi, pana se baga o curva intre noi

| Anne_Cristina_1993 a răspuns:

Tine minte! Daca iti este greu - atunci te afli pe calea cea dreapta si mergi in directia corecta.
Dragostea este ca un razboi - usor de inceput si greu de terminat.
De la viata trebuie sa te-astepti la bine, dar sa fii pregatit pentru necazul care vine.
Dragostea este compusa dintr-un singur suflet care traieste in doua corpuri.
Oamenii nu pot schimba adevărul, dar adevărul îi poate schimba pe oameni.
Vreau un băiat care să mă oprească cu un sărut atunci când vorbesc mult şi aiurea.
Lacrimile conţin durere dar nu uita, durerea se poate transforma foarte uşor în putere.
Când iubeşti trăieşti, în rest. doar exişti.
Sper ca ti-au placut...