| Angie12 a întrebat:

Heey TPU! Am nevoie de ajutorul vostru! Acum cu multe luni in urma am fost cu un baiat....care si-a batut joc de mine si iesa cu altele cand era cu mine (poveste lunga). Problema este ca ne-am impacat si suntem prieteni. Dar nu prieteni asa de apropiati. Azi am vrut sa merg la patinoar, si nu aveam nici o idee ca el va merge la patinoar. Deci ne-am intalnit acolo si eu nu prea eram tentata sa patinez pentru ca nu prea ma pricep....am cazut de 2 ori din cauza lui.Gandul meu era numai sa nu ma fac de ras in fata lui! Mergeam un pic si ma opream.Acum mi-e frica ca atunci cand va incepe scoala, sa spuna la toata lumea cat de proasta sunt, iar apoi sa raman ca o mare proasta fara niciun prieten. Eu am mers la patinoar ca sa ma distrez nu de altceva. Si nu stiu,,,, Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Miza a răspuns:

Bună! Dacă sunteţi doar prieteni. şi nu-l crezi în stare să facă aşa ceva, nu te speria, nu va spune nimănui! Încearcă să mai vorbeşti cu el, să uite de asta. Dacă lucrurile nu decurg cum plănuieşti tu, schimbă foaia, tu vei rămîne cu prietenii tăi, iar el cu trupa lui de bîrfitori. Lor le va merge bine un timp, căci lumea va fi pasionată de bîrfele lor, dar apoi se va întoarce roata stai calmă! Nu încerca să plăteşti cu aceiaşi monedă, bîrfindu'l, căci va profita de asta, şi nu va fi ok!
Ai mare grijă de tine şi încearcă să te fereşti de astfel de oameni!

Seară frumoasă! :*

| Lalaloveu a răspuns:

Daca ati fost prieteni atunci sigur nu o sa spuna, stai linistita

| xXxRadu a răspuns:

Nu-ti face griji va uita pana va incepe scoala si daca chiar nu uita ce mare lucru? Nu te stii da cu patinele...Toti au defecte si calitati nimeni nu-i perfect...In viata fiecaruia se intampla lucruri jenate si crede-ma o sati aduci aminte de asta si o sa razi:-)) si lasa-l sa spuna lumii intregi macar ajungi mai populara laughing

| SairiaBlock a răspuns:

Ehh..stai liniştită, nu e o tragedie. Ce poate să zică?! Că ai căzut?! Ei bine, atunci el ar da dovadă de muuuultă prostie, căci la patinoar cam toată lumea mai ia câte o trântă.
Şi încearcă să nu te mai gândeşti la el. Ştiu că e greu, chiar ştiu, însă nu e imposibil. Gaseşte un alt băiat, te va ajuta mult să ieşi din starea în care eşti.
Şi ca să fii tu mai liniştită încearcă să porţi o discuţie cu băiatul, şi să-i spui că vrei să o luaţi de la 0 ca amici, asta însemnând să uitaţi de anumite lucruri
Numai bine!

| elenita3 a răspuns:

Ai spus ca te-ai impacat cu el, incearca sa faci din situatia jenanta ceva comic, sa radeti amandoi. daca va spune la scoala poti spune:"-daaa, sa vedeti parca nu eram pe picioarele mele. daca m-ati fi vazut...off.dar m-am distrat razand de mine!" sau daca ai incredere in el(desi nu prea cred) poti sa ii spui ca ai fost groaznica pe gheata si sa nu spuna nimanui, dar mai bine nu ii spui nimic si faci sa se transforme totul in ceva amuzant..asa fac eu cand ma fac de ras sau cand sunt intr-o situatie jenanta.rad si eu de mine.se uita repede! sper ca te-am ajutat. funda pls?

| LUXOR1 a răspuns:

Si daca spune nu se sfarseste lumea! Serios iti faci prea multe griji, crezi ca ceilalti il vor lua in seama, de acord unii pot fii mai rai dar nu ai fi prima care cade sau care nu prea se pricepe! Ei au lucruri mai bune de facut decat sa asculte balivernele prietenului tau! Sfatul meu este sa nu-ti faci griji! Sper ca te-am ajutat! Succes! FUNDA?