| Ramonelle a întrebat:

Heey! V-ati simtit vreodata singuri?! Cum treceti peste sentimenul asta?

Răspuns Câştigător
| Nuamchefazi a răspuns:

Exista anumite zile care cred ca toate lumea le are, sunt momente cand te simti singur pe lume, este ca o depresie, eu de cate ori ma simt asa imi vine sa plang si dupa ce plang ma simt mult mai bine si intr-o oarecare masura mai descarcata, e mult mai bine asa pentru ca in ziua de azi nu poti sa mai ai incredere in prieteni, si poti trece singura peste asta, incearca sa faci ce iti place cel mai mult, te poti simti singura si intr-o mie de persoane...

5 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Buna. Da, cateodata am sentimentul asta.Ciudat ca mi se intampla chiar atunci cand sunt inconjurata de prieteni, cand fac ce imi place si cu cine imi place. Poate ca este obositor, stresant, ori poate ca ceea ce facem in fiecare zi este prea "deja-vu", prea banal.Adesea cand veneam de la scoala imi dadeam seama ca nu am facut nimic diferit de ziua de ieri.Traim intr-o monotonie, si nu este nimeni vinovat pentru asta. Nu pot sa dau vine pe un prieten pentru faptul ca eu ma scol, mananc, plec la scoala, vin, stau la pc si ma culc, nu? Este aiurea, stiu.De asta eu ma intreb mereu cum o fi sa fii o vedeta, sa experimentezi zilnic lucruri noi, sa vezi zilnic persoane noi, locuri noi, dar eu ce pot sa fac? Desi am 14 ani simt ca imi irosesc degeaba viata doar pentru ca ma gandesc ca altii pot trai mai bine.Nu stiu cum sa te ajut, nu cred ca exista inca leac pentru monotonie, trebuie sa incercam sa facem chestii noi, indiferent cat de mici si sa acceptam viata pe care o avem asa cum este.Cateodata ma gandesc:oare daca schimb micul dejun viata va avea alta culoare?

| ygh6yttrgfdsx a răspuns:

Sincer? ma uit la naruto sau desenez sau ascult muzicaa sau scriu ce simt intr; un caiet pana ma eliberezhappy

| Different69 a răspuns:

Gandeste-te ca in acel moment sunt mai multe persoane singure, ca si tine

| luniii a răspuns:

Medicamentul meu e rocku si prietenii atat.

| fratik0suriii a răspuns:

Ei bine..eu personal nu.dar daca tu te simti singura pot sa te sfatuiesc...de exemplu :
-gasasteti ocupatii..gen..uita.te la un film, asculta muzica, fa-ti prieteni noi, daca ai deja converseaza cu ei...
-daca ai un talent... ocupate de el! Funda plzz.happy