| R3dEyE a întrebat:

Hei! A terminat cineva Informatica Economica la Cluj, si in alta parte, nu conteaza, dar Clujul este orasul in care vreau sa merg sa studiez, deci, daca ati terminat sau stiti pe cineva care a terminat aceasta facultate, am cateva intrebari:
1) Se gasesc locuri de munca dupa terminarea facultatii si ce salarii sunt in domeniu.
2) Facultatea cum e? Se face destula programare?
3) Poti lucra si in IT la terminarea facultatii?
Vreau sa merg la aceasta facultate deoarece IT-ul este de viitor+ salarii foarte bune. Am vazut ca mai peste tot se zice ca facultatea in sine nu te invata multa programare si trebuie sa inveti tu, singur...sunt dispus sa fac asta. Nu vreau politehnica pentru ca fizica. Si universitatea ar merge, dar, mereu mi-a placut partea de ASE, insa am renuntat la idee deoarece sunt la mate-info, si am vazut ca e mai sigur IT-ul. Vacanta asta incercand sa ma decid in privinta facultatii, am vazut ca exista si ceva IT la ASE, combinat desigur cu Economia, lucru care m-a incantat. Deci, este ceva de facultatea asta, sau, doar sa fie facuta sa nu zica lumea ca nu ai facultate?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei o cariera in IT nu vad de ce te complici cu strutocamila aia de informatica economica unde nu inveti nici economie nici programare.

Si la politehnica nu faci mai mult de un semestru de fizica de baza