| nevertoolate a întrebat:

Hei all! De la ce varsta nu mai cresti in inaltime? Eu am 1, 60 si vreau sa mai cresc si nu stiu km.plz help.
dau funda!

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Încetezi să mai creşti în înălţime în jurul vârstei de 18-20 de ani, pentru că atunci intervine osificarea completă a scheletului. Până în acest punct, pentru a te mai înălţa poţi practica basket, volei, înot şi chiar alergatul.

2 răspunsuri:
| AlexandraCroft a răspuns:

Fa sport.
Basketul in special te ajuta sa cresti in inaltime si mai ales ti se dezvolta masa musculara.
Alearga.
Mergi la innot.
Fotbal (daca esti baiat.dar si fata poti practica acest sport atat timp cat iti place)
Volei.
Si sunt multe astfel de sporturi care te ajuta sa cresti in inaltime.
De asemenea nu trebuie neglijata alimentatia care trebuie sa fie bogata in vitamine.
Multe fructe si legume.
Mai usor cu e-urile.
Sper ca ti-am putut fii de folos!

| Cineva_5088 a răspuns:

Fetele cresc in inaltime pana la 18 ani iar baietii pana la 21.