| Ciornovalic_Daniela_1997 a întrebat:

Hei! Am 13 ani si 1.70 m inaltime si cam slabuta...ma simt oarecum nasol pentru ca sunt cea mai inalta din clasa si unii ma sacaie ca sunt nu stiu cum ..stiu ca nu ar trebui sa-mi pese, dar nu pot sa trec cu vederea..help me pls!

Răspuns Câştigător
| Sportfreak a răspuns:

Urasc oameni care zic,, Funda? ``va ajuta cu ceva daca primiti? rolling on the floor) Uite ai 13 ani... esti inalta, este un lucru foarte bun, bonus ca esti si slaba, lasa le sa vorbeasca. Tu privestele cu nasul pe sus rolling on the floor)) sti ce zic. Oricum fetele se maturizeaza la varsta de 13-15 deci nu cred ca mai cresti mai mult de 4-5 cm. Capul sus e bine sa fi inalt.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Esti super norocoasa cu inaltimea asta, eu mi-as dori sa am 1, 70 si multe fete in situatia asta. Apreciaza ce ai, esti frumoasa in felul tau.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Daniela,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce tot atata iti bati capul? Mai bagati picioarele in aia care comenteaza despre intaltimea ta! Tu trebuie sa stii ca un corp feminin ideal trebuie sa aiba o inaltime medie, iar 1.70 e perfect! Ar trebui sa fii mandra de intalimea ta! Cei care comenteaza sunt doar gelosi... FUNDA?

| StefiChan8D a răspuns:

Bucura-te ca esti slaba! Alte fete iau pastile si tin diete pentru macar 1 kg. Daca esti tu insati, nu te schimba. Orice fata ar vrea sa fie slaba! Si toti considera fetele asa slabe dragute. Ma rog, mi se pare o chestie prosteasca, dar fii fericita, ca esti frumoasa!