| andradaaaggg77 a întrebat:

Hei! Am aproape 12 ani, și m-am maturizat foarte mult in ultimii 2 ani. Locuiesc cu bunicii și sunt un copil foarte ascultător, însă am niște reguli care devin din ce in ce mai greu de urmat, de exemplu, nu am voie sa îmi las parul desprins deoarece îmi spun ca sunt urata așa, mie mi se pare ca îmi sta bine însă dacă le spun, se vor supăra. Mai este și faptul ca nu îmi respecta intimitatea, intra peste mine in camera când mă schimb iar dacă le spun sa iasă, încep o adevarata cearta. Nu am voie sa îmi iau parul facial, nici măcar cel de pe picioare, sunt maturizată și bruneta, îl am foarte mare și se vede super urat, plus ca am dezvoltat și o anxietate socială din cauza aceasta. Dacă le voi spune ca m-am maturizat vor rade, inclusiv. unica mea care știe ca mi-a venit menstruația si sunt in faza de maturizare, ea încă îmi spune ca sunt un copil, si mi-o va spune intr-o maniera foarte jignitoare si mă voi simți incredibil de urat. Ce ar trebui sa fac? Aveți niște sfaturi?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce cauti tu pe forumul TPU cand este ilegal sa ai cont, pana nu ai 12 ani impliniti?
Stii ca trebuie sa li se ceara voie parintilor tai?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să le spui toate astea direct.