| BodoBog a întrebat:

Noroc băieți. Am o nelămurire și am nevoie de ajutorul vostru în legătură cu părul facial...am 17 ani, aproape 18 și sunt cls 11a iar colegii mei de clasă sunt un pic mai înalți și mai maturi și înafară de asta au și barbă unii dintre ei.Problema mea este legată de părul facial,aș vrea să am și eu barbă dar cand colo abia imi cresc niște fire la cioc și nici nu știu ce să fac, pentru că, cand le las mult se lungesc foarte mult și arată urat și cand mă rad apar foarte foarte greu și cand apar după 1 săptamana în loc să fie des, firul e foarte rar și mărunt.Lateral nici nu mai vorbesc pentru că acolo chiar nu-mi dă nimic, sunt ca un copil de 13 ani. Cum pot face să-mi crească la cioc părul uniform și mai des? Dacă ați trecut și voi prin asta dați-mi păreri ca să știu ce să fac. DAU FUNDOI!

Răspuns Câştigător
| iAMVi a răspuns:

Unii ziceau de ulei de ricin car fi bun sa te dai pe barba dar nu cred ca exista vreo solutie, daca asa te nasti, asa esti. Esti span si cu asta basta

| BodoBog explică (pentru iAMVi):

Da frt am dat și cu ulei de ricin mult timp dar nu prea face nimic, doar iese părul mai repede dar de indesit nici vorbă

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti sa ii faci nimic... fiecare organism se dezvolta in ritmul lui

| Mimo2 a răspuns:

Nu ai ce sa faci
fiecare organism e diferit!
unii se dezvolta mai repede altii mai greu!

| незнакомкa123 a răspuns:

Mult depinde si de organism unii se dezvolta mai degraba altii mai tirziu, dar cred ca trebuie sa te bucuri ca nu ai barba, la fete le place mai mult baietii fara barba,,,, sau tu crezi ca daca o sa ai barba o sa pari mai matur nu trebuie si sa fii dezvoltat in asa caz.

| BodoBog explică (pentru незнакомкa123):

Ai dreptate, dar fiind mai imatur ești luat și în deradere de colegi. știi tu.

| незнакомкa123 a răspuns (pentru BodoBog):

Te cred, iti este neplacut dar cunosc persoane care au 26 de ani si nu au barba, ai rabdare si tu o sa-ti creasca, poate chiar si sa fie din genetec sau depindde de organism.

| BodoBog explică (pentru незнакомкa123):

Mda,mulțumesc