| PaulaMz a întrebat:

Hei... am de cateva saptamani o mare piatra pe inima... Am vorbit cu mama mea si ea ar dori sa ne mutam in Italia. Dar dupa un timp s-a razgandit gandindu-se ca nu va fi bine daca renunt la "cariera" mea de model [sunt model de 1 an]. si eu chiar as vrea sa plec odata din tara asta. straight face dar nu stiu ce sa fac. singurul lucru care ma retine este Kasta Morrely si 2 prietene. in rest ma pot detasa total. iar de la aceasta discutie ma tot gandesc. ce este bine si ce este rau. ar trebui sa plec sau nu.
Va rog, dati-mi si mie un sfat, ceva...

PS: funda

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Deocamdata si acolo situatia e cam ca la noi si mereu cauta sa respinga straini.Singurele oferte sunt cele de badante-ingrijire persoane.

3 răspunsuri:
| LanaDelRayFan a răspuns:

Eu zic sa-ti urmezi visul.O sa mai vii in Romania in vizita.
Totul consta in alegerea ta.
Te pup! :*
Asa am facut si eu, m-am mutat in Turcia, dar am venit si in Romania.

| maria6 a răspuns:

Daca aveti un loc sigur de munca pentru care plecati, o casa unde sa locuiti si ceea ce vei face iti face placere, da, poti pleca. Aveti grija unde plecati, ce lasati si ce primiti in schimb.

| MoarteaRevine a răspuns:

Iti recomand sa-ti urmezi visul de a pleca in Italia. Daca inveti italiana poti deveni model si in Italia chiar si mai mult timp decat vei fi in Romania. Asta este alegerea ta. In Italia este foarte frumos daca vrei uitate pe internet.