| Catarina a întrebat:

Hei. Am fost la un majorat. Era acolo si baiatul pe care il simpatizez. I am spus ca il plac, dupa cateva secunde mi a spus ca si el si m a sarutat. Am stat toata noaptea impreuna, m a tinut in brate, mi a dat pupici de fata cu toata lumea, mi a spus lucruri frumoase, se uita la mine cu atata seninatate, ma lua de mana mereu.
Ne au vazut prietenii lui foarte buni care m au icurajat, mi au spus cat suntem de draguti, ca nu l au mai vazut asa si ca sunt fericiti pentru el. M a condus acasa, aveam rani urate de la balerini, in viata mea nu am mai suportat atata durere pentru cineva si eram atat de fericita ca ma ducea EL acasa.
Era mult prea frumos tot ce se intamplase si bineinteles ca trebuia sa vina si un moment oribil. Mi a spus a doua zi ca tot ce am facut in seara aceea a fost o greseala si ca nu vrea sa fim intr o relatie in care dragostea vine doar dintr o parte.
Nu am spus nimic de nicio relatie, iar prietenii lui chiar au ramas uimiti de mesajul dat a doua zi pentru ei nu l cunosteau asa. Chiar nu inteleg ce s a intamplat. Credeti ca s a speriat? oare exista persoane care sa fie in regula si sa minta atatea ore de fata cu atatea persoane? Sufletul meu e praf si clar nu o sa mai vorbim vreodata dar va rog, spuneti mi si parerea voastra.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi fericita ca n-ai fost mintita mai mult timp. Iti va trece repede. Si da, e posibil o persoana sa faca asta doar de imagine sau sa-i treaca brusc ceea ce simte. Baietii patesc asta de cele mai multe ori, cu atatea fete la vedere.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Mai pe scurt...si-a batut joc dobitocul. vorbeste cu el si intreaba-l

| lex79 a răspuns:

Nu ai spus nimic de o relatie, deci sa inteleg ca tu nu vrei o relatie cu el. atunci de ce iti mai bati capul?

sau vrei o relatie? si atunci lasa l sa se duca pe pustiu ca mintea lui nu e la tine, chiar daca a incercat asta.

unii mint si mai mult de o noapte, unii sunt casatoriti si mint mult mai mult, ca de na, e mai complicat intr o casatorie.

nu te a mintit, nu stiu de unde ai dedus tu ca te a mintit. omul s a comportat cum a simtit atunci, intre timp nu mai simte la fel. da, se poate peste nospte sa nu mai simta la fel, mai ales ca totul a inceput f repede si a durat f putin. si tu ai ramas cu sufletul praf dupa atat? ce tare va implicati in jocurile astea.

cand o sa intelegeti ca un sentiment nu este o stare continua la infinit? aceasta se schimba tot timpul, ia alte forme. ce simti este acum si aici - te iubesc (azi, acum si aici) maine pot sa te urasc.

| ozzy1997 a răspuns:

Totul porneste de la ratiune, sau mai exact lipsa ei. Cand te lasi stapanit de sentimente sau de hormoni, inevitabil vor aparea probleme. Poate tipul respectiv era putin ametit de la bautura si nu-si dadea seama ce face. Asta e cazul fericit in care pur si simplu a facut o greseala. Cazul nefericit este acela in care ar fi facut tot cu buna stiinta, poate pentru vreun pariu stupid sau pur si simplu ca sa se laude cu noua lui cucerire in fata prietenilor. Este posibil si acest caz.