| anonim_4396 a întrebat:

Hei, am instalat Open Office, versiunea 3.4.1, problema este in felul urmator, la instalare nu mi-a aratat sa aleg limba si s-a instalat in franceza, cum sa fac sa fie in engleza, ceva setari ma poate ajuta cineva sad,
Dau Funda big grin!
Multumesc, scuze de categorie.

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Intra in Word si cauta meniul de optiuni (ar trebui sa fie penultimul) dupa care intra in Langue( limbi)
Prima caseta mai mare e cu limba de corectare (nu ne intereseaza acum)
A doua caseta(cea din stanga) e cea pe care o cauti. Acolo gasesti ca sa schimbi limba de afisare